Апеляційний суд США заблокував рішення федерального судді щодо передачі до Палати представників у Конгресі повної версії звіту спецпрокурора Роберта Мюллера про втручання в американські вибори 2016 року.

Про це передає The Hill.

До того федеральна суддя Беріл Хоуел постановила, що повний текст розслідування повинен бути переданий Судовому комітету Палати представників Конгресу. Апеляцію на рішення судді подало Міністерство юстиції США.

Зазначається, що адміністрація президента США Дональда Трампа також просить апеляційний суд переглянути питання щодо необхідності оприлюднювати матеріали розслідування Мюллера в Конгресі.

В апеляційному суді зазначили, що тимчасово заблокували попереднє рішення, щоб «мати достатньо можливостей розглянути екстрене клопотання» Міністерства юстиції.

Що варто знати про розслідування Мюллера:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • ЕксглавУ президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а ексадвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Поділитись: