Родичі моряків заходять до будівлі Лефортовського суду Москви, 15 січня 2019
Фото:

Влад Дубчак/ Громадське

У Лефортовському суді Москви засідання у справі полонених українських моряків може проходити в закритому режимі. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова, передає кореспондентка Громадського з місця подій.

Судитимуть 24-х моряків шістьома групами по чотири людини.

«Я думаю, Росії є, що приховувати. Але оголошення рішення буде відкритим», — сказала Денісова.

Напередодні судового засідання російські слідчі не дозволили родичам моряків побачитися з ними.

Засідання Лефортовського суду Москви має відбутися 15 січня. На ньому хочуть розглянути справи всіх 24 моряків та обрати їм запобіжний захід. Раніше ФСБ просила, аби полоненим українським морякам продовжили термін тримання під вартою до 26 квітня 2019 року. Також слідчі ФСБ Росії просили Лефортовський суд Москви, аби засідання проходило в закритому режимі. Попри можливу загрозу закритого засідання, до Москви прибули родичі моряків та омбудсменУкраїни Людмила Денісова.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: