УКРАЇНА

Суд відклав розгляд апеляції журналістки «Схем» щодо доступу до її телефону

14 вересня, 2018 12:42
УКРАЇНА/Суд відклав розгляд апеляції журналістки «Схем» щодо доступу до її телефону
Зберегти
Вигляд
Засідання перенесли на 18 вересня.

Суд відклав розгляд апеляційної скарги журналістки «Схем» Наталки Седлецької на надання прокурорам доступу до інформації з її телефону. Засідання перенесли на 18 вересня.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського з зали суду.

«Оскільки матеріали кримінального провадження не надійшли до Апеляційного суду від Печерського районного суду, то засідання перенесли. Я маю надію, що до цього часу документи надійдуть до суду», — сказала в коментарі Громадському адвокатка Віра Крат.

Захист журналістки вимагає скасувати ухвалу суду, яка дозволяє слідчому отримати доступ про дзвінки Седлецької, їх тривалість, смс-повідомлення та місцеперебування журналістки в період з 19 липня 2016року до 16 листопада 2017 року.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

Журналістка Бердинських повідомила, що суд також надав ГПУ доступ до інформації з її телефону.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

7 вересня у Києві під будівлею ГПУ журналісти та активісти вийшли на акцію підтримки журналістки «Схеми» Наталії Седлецької.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

13 вересня стало відомо, що Наталка Седлецька подала апеляційну скаргу на ухвалу суду, якою слідчому Генпрокуратури надали доступ до інформації з її телефону.

Президент України Петро Порошенко, відповідаючи на питання про надання прокурорам доступу до інформації з телефонів журналістів, порадив медійникам піти на зустріч до генпрокурора Юрія Луценка та «зняти всі питання».

Пов`язані новини