Касаційний адміністративний суд Верховного суду відмовився допитати президента Петра Порошенка та екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі у справі про законність припинення його українського громадянства.

Касаційний адміністративний суд Верховного суду відмовився допитати президента Петра Порошенка та екс-президента Грузії, лідера партії «Рух нових сил» Міхеіла Саакашвілі у справі про законність припинення його українського громадянства.

Про це сказала головуюча суддя Раїса Ханова, передають «Українські Новини».   

Захист Саакашвілі просив суд допитати як свідків не тільки Порошенка і Саакашвілі, але і першого заступника глави Служби безпеки України Віктора Кононенка, першого заступника міністра юстиції Наталію Бернацьку, першого заступника голови Державної прикордонної служби Василя Серватюка, які є членами комісії з громадянства, а також низку співробітників Державної міграційної служби.

«Колегія суддів вирішила клопотання задовольнити частково», —  заявила суддя Ханова.

Таким чином, суд вирішив викликати на допит тільки 3 співробітників Міграційної служби та відмовив у допиті інших свідків.

Після оголошення рішення суд переніс розгляд на 10 ранку 13 квітня.

Раніше Касаційний адміністративний суд Верховного Суду України відмовив адвокатам екс-президента Грузії, лідера «Руху нових сил» Міхеїла Саакашвілі у забезпеченні участі президента України Петра Порошенка у процесі з розгляду скарги на указ про позбавлення Саакашвілі громадянства України.

12 березня Генеральна прокуратура підтвердила, що призупинила кримінальне провадження стосовно лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі.

Перебуваючи в Україні, Саакашвіл був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. 

Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його й допитували в СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖСтатус Саакашвілі: що політик робитиме в Польщі та чи повернеться він в Україну?

Раніше суд оголосив перерву в розгляді позову лідера «Руху нових сил» Міхеіла Саакашвілі до президента України Петра Порошенка щодо незаконності указу про позбавлення екс-президента Грузії українського громадянства до 16 лютого.

12 лютого 2018 року Міхеїла Саакашвілі затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. Через два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Згодом екс-президенту Грузії заборонили в'їзд в Україну на 3 роки — до 13 лютого 2021 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дав і взяв: чому Порошенко позбавив громадянства Саакашвілі

Поділитись: