Суд виправдав чиновницю, яка несвоєчасно подала декларацію через відсутність інтернету на роботі
Суд виправдав керівницю апарату Харківської райадміністрації Зінаїда Анікейцева, яка несвоєчасно подала декларацію іпояснила цевідсутністю комп’ютера зінтернетом нароботі.
Суд виправдав керівницю апарату Харківської райадміністрації Зінаїда Анікейцева, яка несвоєчасно подала декларацію і пояснила це відсутністю комп’ютера з інтернетом на роботі.
Про це повідомляє видання «Слідство.інфо».
Жовтневий суд Харкова вирішив, що оперативники Харківської області не підтвердили умисел чиновниці подати декларацію невчасно, тому закрив провадження у справі.
Зінаїда Анікейцева працювала керівником апарату місцевої адміністрації майже 12 років — з кінця 2005 до середини 2017 року. Чиновниця подала декларацію за 2016 рік 20 квітня 2017 року, хоча мала це зробити до кінця березня.
У суді Анікейцева пояснила, що не могла подати декларацію, бо «її робоче місце не було обладнане необхідними засобами». За словами чиновниці, «вона неодноразово повідомляла про це голову Харківської районної держадміністрації, який ігнорував її доповідні».
За даними видання, доповідні записки чиновниця почала писати лише з 3 квітня минулого року, хоча дедлайн для декларування минув у кінці березня.
Заступниця голови райадміністрації Оксана Малишева розповіла в суді, що «Анікейцева мала комп’ютер на роботі, але не змогла пояснити, чи він підключений до Інтернету».
За словами Анікейцевої, на 20 день після дедлайну подачі декларації, вона «заповнила декларацію на комп’ютері доньки».
За законом, відповідальність за невчасне декларування або неподачу декларації передбачає штрафи або позбавлення волі до двох років.
3 квітня 2018 року Рада остаточно провалила скасування декларацій для ГО.
Раніше народні депутати відмовилися не тільки скасувати електронне декларування для антикорупціонерів, але й відтермінувати його на кілька місяців.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Попався, жучку, панові в ручку: що буде, якщо влада не скасує декларування для антикорупціонерів
В Єврокомісії закликали скасувати норму про обов'язкове подання електронних декларацій представниками громадських організацій. А країни G7 заявили, що е-декларування ГО не відповідає міжнародним зобов’язанням України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що задекларували антикорупціонери
- Поділитися: