Суд, який може розблокувати створення митної служби, відбудеться 13 червня
Київський апеляційний суд розгляне подання Міністерства фінансів України щодо призупинення конкурсу на обрання голови Державної митної служби 13 червня.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України.
«Клопотання Уряду про розблокування конкурсу було відхилене судом першої інстанції 25 квітня. Кабінет Міністрів подав дві апеляції, але їх розгляду Київським апеляційним адміністративним судом доведеться чекати до 13 червня», — йдеться у повідомленні.
Там зазначають, що через простоювання реформи митної служби, на митницях продовжуються різноманітні зловживання.
«Закликаємо чесний бізнес і широку громадськість вимагати пришвидшення розгляду справи по суті і розблокування реформи», — повідомляють у Мінфіні.
Раніше стало відомо, що суд призупинив конкурс на обрання голови ДМС. У Мінфіні заявили, що призупинення конкурсу не скасує його проміжних результатів.
Зазначимо, що за підсумками 2 етапів конкурсу на посаду голови Державної митної служби претендує 4 кандидатів: Євген Гармаш, проректор Університету митної справи та фінансів, Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку, Андрій Саварець, керівник ГО «Центр розвитку цифрової економіки», експерт CASE-Україна та Олександр Федоришин, доцент Академії адвокатури України, директор компанії «Федоришин та партнери»
10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.
Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.
18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.
Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.
- Поділитися: