Життя

Суд знову поновив Амосову на посаді ректорки університету Богомольця. МОЗ готує апеляцію

МОЗ
Життя/Суд знову поновив Амосову на посаді ректорки університету Богомольця. МОЗ готує апеляцію
Зберегти
Вигляд
Окружний адміністративний суд Києва зупинив дію наказу Міністерства охорони здоров’я про звільнення Катерини Амосової з посади ректорки Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця та заборонив будь-кому обіймати посаду ректора, окрім неї. МОЗ буде оскаржувати це рішення.

Як повідомляє прес-служба МОЗ, відомство оскаржуватиме рішення суду та звернеться до поліції зі скаргою на відповідного суддю.

«Рішення Окружного адміністративного суду м. Києва є прямим свідченням суддівського свавілля, адже: суд фактично вирішив трудовий спір, який не є в його компетенції, оскільки така справа вже розглядається Печерським районним судом м. Києва. Всупереч законодавству суд позбавив НМУ ім.О.О.Богомольця органу управління, оскільки заборонив Міністерству охорони здоров’я здійснювати управлінські функції», — йдеться у повідомленні.

У МОЗ наголосили, що розцінюють такі дії як порушення закону, бо, на думку відомства, суд узяв на себе функції власника вишу.

Нагадаємо, 1 жовтня міністерство охорони здоров'я вдруге звільнило Катерину Амосову з посади ректорки медичного університету імені Богомольця після того, як 20 вересня суд ухвалив відновити її на посаді.

У Міністерстві охорони здоров'я назвали рішення суду «сумнівним» і зазначили, що без відповідного наказу МОЗ України та внесення змін до Єдиного державного реєстру Катерина Амосова не має повноважень ректора університету.

Також МОЗ звернулося до Нацполіції та Генпрокуратури та заявило, що Амосова вчиняє злочини.

11 вересня МОЗ України призначило колишнього проректора Олександра Науменка виконувачем обов’язків ректора Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову здійснити протиправні дії».

Наглядова рада медуніверситету Богомольця підтримала відсторонену ректорку Амосову.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову

2 березня відсторонену ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову суд відновив на посаді.

2 квітня МОЗ вперше звільнило ректорку медуніверситету Богомольця Амосову.

Пов`язані новини