Суддя Ольга Просалова, котра 26 липня задовольнила відвід судді Любов Леонтюк, яка слухала справу «тітушок» Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, сьогодні обрана головучою у цій справі.

Суддя Ольга Просалова, котра 26 липня задовольнила відвід судді Любов Леонтюк, яка слухала справу «тітушок» Юрія Крисіна та Сергія Чемеса, сьогодні обрана головучою у цій справі.

Про це Громадському повідомила потерпіла у даній справі Світлана Кирилаш. Також інформацію Громадському підтвердив прокурор Олексій Донський. 

Відтепер сама Ольга Просалова слухатиме справу про викрадення-катування майданівців січня лютого 2014 року.

Напередодні, суддя задовольнила заяву захисника Юрія Крисіна Євгена Солодко про відвід судді Любов Леонтюк. Леонтюк слухала справу двох «тітушок» півроку. Саме вона навесні дозволила арештувати Крисіна.

Крисін та його захисники неодноразово намагалися змінити суддю, підслідність справи, намагалися укласти угоду з прокуратурою.

26 липня Дарницький суд задовольнив заяву про відвід судді Любові Леонтюк. Оскаржувати рішення не можна.

Просалова також розглядала перший відвід, поданий адвокаткою Тетяною Гнатюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Почати спочатку: як суд «обнулив» справу тітушок Крисіна й Чемеса

Крисін фігурує у справі про викрадення та катування майданівців у січні-лютому 2014 року. Також Крисіна три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році. У грудні 2017-го Шевченківський суд Києва дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми. У справі про викрадення майданівців, 16 липня Юрієві Крисіну продовжили термін тримання під вартою до 13 вересня включно. Тим самим суд задовольнив клопотання сторони обвинувачення. Ще один фігурант справи Сергій Чемес провину визнав і активно співпрацює зі слідством. Крисін заперечує свою провину.

Що інкримінують Юрієві Крисіну та Сергієві Чемесу:

  • стаття 27 (підбурювання та пособництво у вчиненні злочину)
  • стаття 146 (незаконне позбавлення волі, викрадення людини, вчинене з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням фізичних страждань, або із застосуванням зброї);
  • стаття 127 (катування з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їхній волі, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості;
  • стаття 296 (хуліганство, вчинене групою осіб);
  • стаття 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

У разі доведення вини, їм загрожує до 10 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО

 

Поділитись: