Потерпілі під час Революції Гідності у справі 18 лютого порахували, що судовий процес йде з такою швидкістю, в разі збереження якої для його завершення буде потрібно 38 років.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська.

Вона зазначила, що існує реальний приклад організації судового процесу, щоби отримати вирок «в притомний термін».

«Це Святошинський суд, справа п’яти «беркутівців». А маємо абсолютно протилежні приклади — справа по 18 лютого, там один з декількох епізодів. От, за підрахунками потерпілих, і вони реально адекватні, якщо слухати справу з цією швидкістю і досліджувати той самий обсяг доказів, як це відбувається зараз, то вона буде слухатися 38 років. Ми говоримо про те, що це заздалегідь зрозуміло — ця справа не буде доведена до кінця. Фактично це є відмова потерпілим у здійсненні правосуддя», — наголосила адвокатка.

Закревська вважає, що проблему затягування судових розглядів можна вирішити: зокрема врахувати, що деякі справи мають 150-350 потерпілих та велику кількість епізодів і томів, і такі справи не можна дорівнювати іншим злочинам, навіть важким, в яких є лише один епізод.

«Вона має рахуватися як 350 таких справ. Це питання не тільки пріоритетності, а й принципу підходу до навантаження суддів. Це потрібно закріпити (в законодавстві — ред.) реалістично», — пояснила вона.

Нагадаємо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям

Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: