УКРАЇНА

Супрун попросила Елтона Джона допомогти у звільненні бранців Кремля

30 травня, 2018 13:41
УКРАЇНА/Супрун попросила Елтона Джона допомогти у звільненні бранців Кремля
Зберегти
Вигляд
Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун попросила британського співака та композитора Елтона Джона допомогти на міжнародному рівні відстоювати права українців, яких утримує Росія.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун попросила британського співака та композитора Елтона Джона допомогти на міжнародному рівні відстоювати права українців, яких утримує Росія.

Про це Супрун повідомила у Facebook.

Вона розповіла, що зустрілася з Елтоном Джоном під час його візиту до України та зазначила, що дуже цінує те, що музикант робить для українців, зокрема у боротьбі зі СНІДом.

«Попросила також допомогти на міжнародному рівні відстоювати права українців, які перебувають на окупованих територіях і вимагати належної медичної допомоги та звільнення бранців Кремля, яких утримують за політичними мотивами»,  написала вона.

Як повідомлялося, Держдеп США підтримав вимоги звільнити усіх українських політв'язнів у РФ.

#FreeSentsov: Олег голодує

Український політв'язень Олег Сенцов 14 травня оголосив голодування. Таким чином він вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. 

28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Здорова людина може прожити без їжі три місяці», — лікарка про голодування українських політв'язнів

Президент Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту продовжувати тиск на Кремль після того, як Сенцов оголосив про голодування. Україна на рівні МЗС звернулася до Росії через голодування Сенцова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Сестра Сенцова сказала, що він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який відбудеться в Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Відомі українці написали листи Кольченку і Сенцову

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Нині Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Громадське побувало там у березні 2018-го.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Павло Калашник

Пов`язані новини