Урядові війська Сирії повністю звільнили від бойовиків «Ісламської Держави» південні околиці Дамаска, армія взяла під контроль всі передмістя сирійської столиці.

Урядові війська Сирії повністю звільнили від бойовиків «Ісламської Держави» південні околиці Дамаска, армія взяла під контроль всі передмістя сирійської столиці.

Про це повідомляє АР.

Зазначається, що ввечері, 20 травня, у південному районі Дамаска, Хаджар-ель-Асвад, оголосили перемир'я, щоб евакуювати жінок, дітей та людей похилого віку.

Командування сирійською армією зазначає, що під контролем армії наразі знаходяться території всіх околиць Дамаска: Ель-Хаджрі-аль-Асвад, Ярмук, а також Ялда, Бабіля та Бейт-Сахме.

1 травня, США разом з союзниками з Міжнародної коаліції та Сирійськими демократичними силами оголосили про початок операції зі звільнення останніх оплотів «Ісламської держави» в Сирії.

Нагадаємо, 16 травня Міжнародна організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання хлорину в сирійському місті Саракіб на початку лютого 2018 року.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 осіб.

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

Пізніше Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що симптоми 500 пацієнтів, госпіталізованих після бомбардування в сирійському місті Дума, свідчать про хімічне отруєння.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У ніч на 14 квітня США, Велика Британія та Франція завдали удару по Сирії.

Удари США, Великобританії та Франції по Сирії підтримали в НАТО.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума. 

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.

Поділитись: