УКРАЇНА

Ситник: Позов на оскарження рішення КДКП щодо Холодницького майже підготовлений

9 серпня, 2018 22:14
УКРАЇНА/Ситник: Позов на оскарження рішення КДКП щодо Холодницького майже підготовлений
Зберегти
Вигляд
Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що позов на оскарження рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка вирішила не звільняти з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, майже підготовлений, і його подадуть найближчим часом.

Голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що позов на оскарження рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, яка вирішила не звільняти з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, майже підготовлений, і його подадуть найближчим часом.

Про це голова НАБУ заявив в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Я буду оскаржувати рішення КДКП, і прохальна частина буде сформована таким чином, щоб все ж таки скасувати це рішення», — сказав Ситник.

Він зазначив, що позов «майже підготовлений», і його подадуть найближчим часом.

Голова НАБУ зазначив, що рішення КДКП вважає обґрунтованим у частині підтвердження порушень, проте не погоджується з обраними санкціями. Нагадаємо, КДКП визначила для Холодницького догану.

«Мені здається, що це абсолютно неспівмірна міра покарання за ті порушення, які встановлені комісією», — сказав Ситник.

Також Ситник сказав, що він «до останнього сподівався, що КДКП прийме справедливе рішення».

Повне інтерв'ю директора НАБУ Артема Ситника читайте на сайті Громадського у п'ятницю, 10 серпня.

26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів після розгляду справи щодо звільнення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького вирішила не звільняти йогоГлава САП отримає догану.

Після цього Ситник повідомив, що планує оскаржити рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка не звільнила керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а оголосила йому догану.

На засідання Комісії прийшли антикорупційні активісти. Вони вимагали звільнити Холодницького через закриття справи щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря, а також розголошення таємниці слідства Холодницьким та перешкоджанні роботі НАБУ, про що свідчать аудіозаписи, опубліковані Національним антикорупційним бюро.

Директор НАБУ оскаржуватиме догану главі САП Холодницькому.

У США заявили, що Холодницький мав би піти з посади для збереження репутації САП.

Холодницькому інкримінували такі порушення:
• невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків;
• розголошення таємниці слідства;
• вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності, в чесності та непідкупності органів прокуратури;
• грубе порушення правил прокурорської етики;
• втручання в службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб чи суддів.

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького. Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. Згодом НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара»

Однак 16 квітня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що підстав для його кримінального переслідування Холодницького немає.

Зранку 17 липня в Києві під будівлею Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на мітинг вийшли близько 200 людей. Частина з них протестувала проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, близько сотні людей — висловилися проти керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому антикорупціонери вимагають відставки Холодницького

Згодом, 17 липня група людей увірвалася до будівлі НАБУ та почала трощити меблі. Правоохоронці вивели їх, але нікого не затримала. Поліція порушила кримінальну справу через погром будівлі НАБУ в Києві.

У НАБУ вважають цей інцидент «провокацією з боку представників певних політичних сил».

На початку липня «Центр протидії корупції» закликав звільнити Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури. Раніше ЦПК розповів про виділення земельних ділянок родичам Холодницького.

 

Пов`язані новини