Президент США Дональд Трамп пригрозив виходом з Китаю великої кількості компаній, якщо Пекін не укладе торговельну угоду з Вашингтоном.

Про це Трамп написав у Twitter.

«Я відкрито заявляю президенту Сі і всім моїм численним друзям у Китаї, що Китаю буде дуже погано, якщо ви не укладете угоду, бо компанії будуть вимушені вийти з Китаю в інші країни. Занадто дорого, аби купувати в Китаї. Ви мали чудову угоду, майже завершену, але ви відступили», — зазначив глава Білого дому.

Трамп упевнений, що через високі тарифи на товари з Китаю, які залишаться без угоди між Пекіном і Вашингтоном, велика кількість компаній перенесе виробництво у В’єтнам і інші країни Азії.  

«У Китаї не залишиться нікого, з ким можна було б вести справи. Дуже погано для Китаю, дуже добре для США! Але Китай так багато років користувався перевагами США», — написав він.

Президент США також наголосив, що Китаю не варто «мститися», бо «буде тільки гірше».

Тим не менш, влада Китаю знову відповіла на запровадження мит з боку США, повідомляє BBC. Так, Пекін ввів тарифи у 5-25% на понад 5 тисяч товарів зі США. Загальна сума цих мит оцінюється у 60 мільярдів доларів, вони набудуть чинності з 1 червня.

Нагадаємо, раніше Трамп доручив ввести мита на весь імпорт із Китаю.

8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: