ENRU

Telegram випустив оновлення для уникнення блокування

Месенджер Telegram представив оновлення, яке містить інструмент антицензури.

Про це йдеться на сайті Telegram.

«Ми віримо у вільне і безпечне спілкування. Наша відповідальність — запропонувати технологію захисту прав наших користувачів на конфіденційність та свободу слова в усьому світі», — йдеться в описі оновлення.

Зазначається, що оновлення містить можливість налаштування проксі-сервера в розділі «Дані та зберігання» у Налаштуваннях.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнадзору і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Після цього, 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

У свою чергу, у Telegram оприлюднили інструкції з обходу блокування месенджера у Росії.

Дуров заявив, що вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ.

На це Жаров відповів, що про отримання доступу до листування не йдеться. «Питання тільки у п'яти ідентифікаторах, які месенджер повинен повідомити в Роскомнадзор, вони офіційно будуть внесені до реєстру поширення інформації», — сказав він. 

Засновник Telegram Дуров погодився надати дані для реєстрації месенджера в РФ за умови, що Роскомнадзор не буде вимагати особистих даних користувачів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram