Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко повідомила, що тема заручників і політв’язнів буде ключовою на дводенних переговорах у Мінську 21-22 серпня.

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко повідомила, що тема заручників і політв’язнів буде ключовою на дводенних переговорах у Мінську 21-22 серпня.

Про це Геращенко повідомила у Facebook.

Геращенко зробила відповідну заяву після акції родичів військовополонених під Адміністрацією президента 8 серпня.

Під Адміністрацією президента вранці 8 серпня родичі військовополонених влаштували мирну акцію. Фото: Олеся Біда/Громадське

Вона зазначила, що Мінська гуманітарна група повинна працювати ефективніше та докладати всіх зусиль для звільнення українців.

«Я поділяю занепокоєння рідних заручників, що Мінська гуманітарна група має працювати більш ефективно, й всі, хто там працює, мають докласти всіх зусиль для звільнення. Ми готові до компромісів, протягом цих місяці робили кілька пропозицій , на жаль, всі вони відкидаються РФ і ОРДЛО, які займають деструктивну позицію «всіх установлених на всіх установлених», підтверджуючи нам менше 30 наших, вимагаючи майже 300 , серед них громадяни РФ, беркутівці і тд.», — зазначила Геращенко.

Зранку 8 липня під Адміністрацією президента родичі військовополонених — Олександра Корінькова, Сергія Глондара та Богдана Пантюшенка — влаштували мирну акцію.

Вони вимагали звільнення своїх родичів, які перебувають у полоні понад 2 роки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Наші чоловіки заручники там, а ми – тут» — інтерв'ю з дружиною полоненого Олександра Корінькова

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Україна не передавала засуджених за вбивства, повідомила омбудсмен Валерія Лутковська. Тодішня Уповноважена також зазначила, що повний обмін заручників «всіх на всіх» відбудеться після завершення війни на Донбасі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Україна не передала жодної людини, в якої була кров на руках», — інтерв'ю з екс-омбудсменом про обмін полоненими

Поділитись: