Федеральне авіаційне управління (FAA) США, яке знаходиться в тісному контакті з іншими американськими регуляторами, розширило сертифікацію Boeing 737 MAX, доповнивши її новими тестами. Через це польоти літака відновляться не раніше 2020 року.

Як пише газета The Wall Street Journal із посиланням на джерела, додаткові тести спрямовані на те, щоб перевірити літак на різні нештатні ситуації — навіть ті, ймовірність яких дуже мала. Фахівці будуть звертати увагу на швидкість, з якою пілоти реагують на неполадки. Крім того, вивчається можливість використання під час польотів двох бортових комп'ютерів, які відповідають за управління.

Видання відзначає, що процес сертифікації займе ще приблизно три місяці. Із цієї причини польоти Boeing 737 MAX відновляться не раніше 2020 року.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2019 року пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines зі 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу розбився, рухаючись з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі. Усі, хто були на борту, загинули.
  • У жовтні 2018-го в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
  • Після катастрофи в Ефіопії більшість країн світу ввели заборону на використання літаків Boeing 737 MAX.
  • 19 березня 2019 року керівництво Boeing заявило, що вживає заходів для повного забезпечення безпеки експлуатації лайнерів типу 737 MAX.
  • 18 квітня 2019 року Boeing завершила останній 120 тестовий політ у рамках випробувань оновленого програмного забезпечення для літаків моделі 737 MAX.
  • У червні понад 400 пілотів подали колективний позов на Boeing. Вони заявили, що компанія приховала від них недоліки у системі 737 MAX.
Поділитись: