Понад десять тисяч протестувальників вийшли на вулиці Лондона. Вони вимагають, щоб британський уряд провів ще один референдум щодо умов виходу Британії з Євросоюзу.

Організатори повідомляють, що це наймасштабніша акція щодо Brexit за увесь час, і очікують, що кількість її учасників зросте до 100 тисяч. Протестувальники зібрались поблизу Гайд парку, прямують по Даунінг стріт і планують завершити мітинг біля будівлі парламенту.

Проєвропейські учасники протестів принесли з собою прапори ЄС та банери «Brexit — дурниця». Вони вважють, що необхідно винести на всенародне голосування питання про те, у який саме спосіб Британія залишатиме ЄС.

Один з організаторів акції, Джеймс МакГрегорі зазначив, що «громадськість повинна мати право змінити свою думку, адже це рішення вплине на життя наступних поколінь». Він також додав, що, на думку людей, перемовини щодо Brexit «зараз у тотальному хаосі, адже політики не виконують своїх обіцянок, зокрема тому, що їх неможливо виконати».

Провести ще один референдум раніше пропонував мер Лондона Садік Хан, але таку ідею заперечила прем’єрка Тереза Мей. Протестувальники обурені тим, що до остаточної дати Brexit лишається трохи більше п’яти місяців, однак Британія досі не погодила торговельну угоду з ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?


Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.

Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Поділитись: