Фінансові ресурси, які уряд недоотримає за підсумками проведення приватизації у 2018 році, планується компенсувати за рахунок запозичень.

Фінансові ресурси, які уряд недоотримає за підсумками проведення приватизації у 2018 році, планується компенсувати за рахунок запозичень.

Про це повідомила виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова в інтерв’ю «Економічній правді», передає прес-служба Мінфіну.

«Приватизація — це фінансування дефіциту бюджету. Перекрити її можна лише одним способом — запозиченнями. Що ми і зробимо», — повідомила глава Мінфіну.

Наразі уряд не виконує також і план із запозичень. За словами Маркарової, «сума, яка була запланована на перший квартал і не була отримана — дуже значна». І компенсувати недоотримані проте заплановані зовнішні запозичення уряд буде за рахунок позик на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, що у 2018 році в бюджеті передбачено отримання доходу від приватизації у розмірі 22,3 мільярди гривень. Раніше сама Маркарова повідомляла, що виконати цей показник не вдасться.

Нагадаємо, що 10 травня Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів«великої приватизації». Зокрема, до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше повідомлялось, що у Фонді держмайна виключили низку великих підприємств з переліку на приватизацію у 2018 році.

Нагадаємо, що перелік підприємств малої приватизації у Фонді держмайна затвердили наприкінці березня 2018 року. Так, до переліку малої приватизації у 2018 році внесено 600 об'єктів. В уряді планують приватизувати малі підприємства у червні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

ProZorro.Продажі планують використовувати для малої приватизації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Мертві, живі, ненароджені: Що буде з державними підприємствами

Поділитись: