УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: про тепловози на мільярд, «грузинських снайперів» і проблеми в медуніверситеті

12 березня, 2018 17:33
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: про тепловози на мільярд, «грузинських снайперів» і проблеми в медуніверситеті
Зберегти
Вигляд
lead
А також про нового голову Конституційного суду і про плани олімпійської чемпіонки Савченко повернутися в Україну

НОВИЙ ГОЛОВА КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ

Станіслава Шевчука — суддю КСУ з так званої «нової хвилі», призначеного на посаду одразу після Революції Гідності в березні 2014-го, напередодні обрали новим головою Конституційного суду. Громадське середовище говорить про позитивний шок від такого рішення та його бездоганний послужний список.

Водночас рідний брат Шевчука, якого він уніс в декларацію як члена родини, фігурує в кримінальному провадженні.

5 фактів про нового очільника Конституційного суду — в матеріалі Громадського.

5 фактів про нового голову Конституційного суду України Шевчука

Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

УГОДА УКРЗАЛІЗНИЦІ З GENERAL ELECRTRIC

Укразлізниця та американська компанія General Electric (GE) Transportation підписали рамкову угоду про закупівлю та ремонт тепловозів на понад 1 мільярд доларів. Важливість контракту мали підкреслити присутність на церемонії президента України Петра Порошенка та посла США в Україні Марі Йованович.

Громадське розбиралося, що це дасть українській залізничній компанії та хто найбільше заробить від цих контрактів

Американський локомотив: хто заробить на тепловозах для Укрзалізниці

Фото: Mikhail Utkin

РОЗСЛІДУВАННЯ СПРАВ МАЙДАНУ

Під час найгостріших протистоянь 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві вбили 48 учасників Євромайдану. Генеральна прокуратура веде розслідування вже 4 роки. У розстрілах обвинувачують бійців так званої «чорної роти» спецпідрозділу міліції «Беркут». Нині п’ятеро екс-«беркутівців» на лаві підсудних у Святошинському суді Києва. Захист «беркутівців» заперечує їхню провину, а самі бійці в суді досі не свідчили.

13 лютого у Святошинському суді мав свідчити Міхеіл Саакашвілі, але за день до цього його вислали з України. Саакашвілі мав бути допитаний щодо так званих «грузинських снайперів».

Торік у листопаді італійські ЗМІ показали фільм із «альтернативною» версією подій на Майдані. Герої фільму розповідали, що українська опозиція дала наказ стріляти і по протестувальниках, і по силовиках. Адвокати екс-«беркутівців» намагаються переконати суд у достовірності цієї версії.

Громадське розбиралося, хто такі «грузинські снайпери».

Чи були «грузинські снайпери» на Майдані?

Фото: Євген Малолєтка/УНІАН

КОНФЛІКТ МОЗ ІЗ МЕДУНІВЕРСИТЕТОМ

МОЗ відсторонив від посади ректорку медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову. Причина — зрив обов'язкового для продовження навчання студентів іспиту «Крок 1. Стоматологія».

Заразом тимчасово відсторонили директора Центру тестування МОЗ Ірину Булах. Сама Катерина Амосова вважає це рішення «розправою», а частина студентів протестувала проти призначення в.о. ректора, заблокувавши вхід до університету.

Громадське зібрало інформацію про ситуацію в медвиші.  

Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову

Фото: Громадське

ІНТЕРВ'Ю З ОЛІМПІЙСЬКОЮ ЧЕМПІОНКОЮ САВЧЕНКО

«Можливо, це був мій останній шанс», — каже фігуристка Альона Савченко, німкеня українського походження. Аби на п'ятій Олімпіаді за кар'єру здобути перше золото, вона чимало пройшла.

Майбутню чемпіонку тато Володимир почав виховувати у три роки. У 19 через травму партнера вона залишила Україну. Упродовж 15 років у Німеччині Савченко змінювала тренерів і партнерів, щоб досягнути своєї мети — олімпійського золота.

Про непростий життєвий шлях Альони Савченко написали вже чимало. Проте Громадське розповідає цю історію з перших вуст — словами самої чемпіонки та її чоловіка, британського художника Ліама Кросса.​

«Я назавжди залишуся українкою, не важливо, де житиму», — олімпійська чемпіонка Альона Савченко

Фото: EPA/LENNART PREISS

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини