УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: про якісні дороги, військові суди і краєзнавчі музеї Донбасу

3 січня, 2018 16:59
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: про якісні дороги, військові суди і краєзнавчі музеї Донбасу
Зберегти
Вигляд
lead
А також про затримання спецагента НАБУ і життя з ВІЛ на окупованих територіях

ІНТЕРВ'Ю З СУДДЕЮ

Суддя Сергій Дячук з іще двома колегами та п’ятьма присяжними понад два роки слухає справу про розстріл 48 мітингувальників на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. На лаві підсудних — п’ятеро екс-працівників київського батальйону «Беркут». Засідання в цій справі відбуваються щовівторка і щочетверга. Вони ніколи не скасовувалися з вини суддів. Кілька разів засідання зривали: члени організації С14 виливали в судовій залі томатний сік, ще раз його скасували через погром зали напередодні засідання, двічі — через те, що не привезли обвинувачених.

Щоразу на засідання приходять рідні загиблих. Обставини того дня переповідають і ті, хто були поранені, але вижили.

Про те, чи можливо домогтися у справі Майдану справедливості, про військові суди та власну кар’єру — Сергій Дячук розповів в ексклюзивному інтерв’ ю Громадському.

«Навіть той, хто пройшов усі кола пекла — чи отримав він право вбивати?» — суддя у справі про розстріли на Інститутській

Фото: Анастасія Власова/Громадське

ЗАТРИМАННЯ АГЕНТА НАБУ

В Україні триває протистояння правоохоронних відомств – 29 листопада співробітники СБУ затримали спецагента НАБУ, що працював під прикриттям.

Як з'ясувалося, з квітня цього року детективи Антикорупційного бюро розслідували справу щодо корупційних схем у Державній міграційній службі, і протягом останні кількох місяців «відпрацьовували» головну підозрювану – заступницю голови ДМС Діну Пімахову. А в цей час оперативники Служби безпеки України разом із прокурорами ГПУ слідкували за самими детективами НАБУ.

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Громадське відтворило хронологію подій, що призвели до чергового непорозуміння між силовиками на основі заяв різних сторін конфлікту.

За що затримали агента НАБУ під прикриттям

Фото: НАБУ

ОЧІЛЬНИК «УКРАВТОДОРУ» — ПРО ДОРОГИ

1 березня 2017 року в перший день весни виконувач обов’язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак скаржився на складну для доріг зиму. Постійні перепади температури вище і нижче нуля добили і без того погані автошляхи.

Починається друга зима Славоміра Новака на посаді очільника «Укравтодору». Цього разу він мав 9 місяців, щоб підготувати українські дороги до найскладнішої пори року.

Громадське поговорило зі Славоміром Новаком про те, як змінилися підходи при будівництві доріг, про «чорні списки» несумлінних підрядників, початок роботи Дорожнього фонду та про готовність місцевих адміністрацій узяти на баланс 120 тисяч кілометрів шляхів.

«За 5 років ми з'єднаємо якісними дорогами всі облцентри», — очільник Укравтодору

Фото: Громадське

ВІЛ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Україна є лідером серед країн Східної Європи, де вірус імунодефіциту (ВІЛ) розповсюджується найшвидше. Найпроблемнішими традиційно були п'ять регіонів — Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська й Донецька області, а також місто Київ.

Після 2014 року українське Міністерство охорони здоров'я втратило доступ до територій так званих «республік». Тому об'єктивної і точної інформації про те, що насправді відбувається там з ВІЛ/СНІД, немає.

Громадське знайшло мешканців окупованих територій, в яких є ВІЛ-позитивний статус, та поговорило телефоном про те, що відбувається в «республіках». На прохання деяких героїв їхні імена змінені.

В окупації з ВІЛ: Як живуть інфіковані люди на непідконтрольній території

Ілюстрація: Таша Шварц

ЕКСПЕДИЦІЯ МУЗЕЯМИ ДОНБАСУ

Заради відвідання музеїв вони проїхали понад 2000 кілометрів розбитими дорогами. Вони ходили в музеї щодня протягом трьох тижнів. Були музеї, з яких не хотілося виходити, з інших — тікали й хотіли забути побачене, як страшний сон. Десь плакали, в інших — реготали до сліз. Їх уражала різноманітність музейних колекцій і дивувала подібності експозицій.

Громадське публікує репортаж мистецтвознавиці Євгенії Моляр про експедицію краєзнавчими музеями Луганщини та Донеччини.

«Музей відкрито на ремонт»: експедиція музеями Донбасу

Фото: Наталка Дяченко

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини