ТОП-5 публікацій тижня: про геноцид у М'янмі, Форум у Львові і українця в руках ФСБ
А також про з'їзд Міжнародного ПЕН—клубу в Україні і про наслідки «прориву» Саакашвілі
ІНТЕРВ'Ю З АДВОКАТОМ ПАВЛА ГРИБА
Викраденого російськими спецслужбами українця Павла Гриба відвезли до лікарні. Сестра Павла повідомила, що його нібито повезли на обстеження.
За кілька днів до цього Андрій Сабінін, адвокат затриманого в Гомелі 19-річного Павла Гриба, зустрівся із хлопцем. Після цього він розповів Громадському, як заарештували українця, хто і куди його вивіз, про стан здоров’я підзахисного та умови утримання в СІЗО Краснодара.
«Його тримали в будівлі без вікон, а тоді привезли в Смоленську область», — адвокат про затримання Павла Гриба
Фото: Антон Наумлюк/RFE/RL
«ПРОРИВ» СААКАШВІЛІ
Міхеіл Саакашвілі попри обіцянку вирушити в турне Україною, наразі лишається у Львові. Сьогодні в готель «Леополіс», де зупинився колишній очільник Одещини, поліція та прикордонники принесли протокол про адміністративне правопорушення — незаконний перетин українського кордону.
Раніше, ще в понеділок, Державна прикордонна служба, запросила всіх учасників недільного прориву з’явитися до пункту пропуску Шегині, щоб оформити протоколи. За словами прикордонників, за добу на прохання відгукнулися 14 громадян — чотири журналісти та 10 іноземців.
Також читайте про те, як відреагували на повернення Саакашвілі в Україну грузини і ким зараз для них є колишній президент і що буде, якщо його екстрадують.
Закон і «прорив»: хто нестиме відповідальність за повернення Саакашвілі
Фото: EFE/VOLODYMYR PETROV
ГЕНОЦИД РОХІНДЖА У М'ЯНМІ
Починаючи із серпня 2017-го з М’янми до Бангладеш утекли 370 тисяч рохінджа. Переслідування етнічної групи в одній із найзакритіших країн світу, якою до останніх років керувала військова хунта, цікавила хіба правозахисників. Лише в останні роки М’янма почала вихід із міжнародної ізоляції та відкрилася світові.
Якщо раніше звертали увагу переважно на те, що мусульман переслідують буддисти, у тому числі й монахи, нині про рохінджа згадали глобальні гравці, які претендують на контроль над ресурсами М’янми.
На прохання Громадського експер-міжнародник Олександр Мішин пояснює, як боротьба зовнішніх сил за панування в країні зробила рохінджа заручниками та веде до подальшого кровопролиття, а також до чого тут буддійські націоналісти, астрологи, газові компанії, ісламісти та Китай.
Астрологи, ісламісти та китайці: приховані пружини геноциду в М’янмі
Фото: EPA-EFE/ABIR ABDULLAH
ФОРУМ ВИДАВЦІВ У ЛЬВОВІ
Цього тижня у Львові стартував 24-ий Форум видавців. Відвідувачів чекає багато презентацій, зустрічей та дискусій. У фокусі «Громадське. Культура» — 10 подій на чотири теми: права людини, медіаграмотність, філософія та освіта, а також 5 найочікуваніших книжок.
Громадське рекомендує: 10 подій і 5 книжок Форуму видавців
Обкладинка антології письменників Донбасу «Порода» (Видавництво «Легенда»)
ПЕН-КЛУБ В УКРАЇНІ
17-24 вересня Львів прийматиме унікальну для України подію — конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. Це з’їзд найбільшої світової організації письменників. В Україні конгрес відбувається вперше — на запрошення українського ПЕН-центру.
Двісті письменників із десятків країн світу та всіх континентів тиждень гостюватимуть у Львові. Ця міжнародна подія немов продовжуватиме Форум видавців, який триватиме у Львові з 13 до 17 вересня.
Міжнародний ПЕН-клуб — організація, створена майже 100 років тому. Свого часу її членами були Джордж Бернард Шоу, Гайнрих Бьолль, Томас Манн, Поль Валері тощо. Донедавна президентом клубу був нобелівський лауреат Маріо Варгас Льйоса.
Наступного тижня до Львова завітають такі зірки, як Пол Остер і Світлана Алексієвич, а також найвідоміші українські письменники — Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Микола Рябчук, Андрій Курков та багато інших.
Про Міжнародний ПЕН-клуб та його підтримку України Громадське говорило з виконавчим директором організації, каталонським письменником Карлесом Торнером.
Чому письменники з усього світу їдуть в Україну?
Фото: Громадське
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
- Поділитися: