УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: смерть Каденюка, розвідка США у Криму і дружини національного значення

12 березня, 2018 20:10
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: смерть Каденюка, розвідка США у Криму і дружини національного значення
Зберегти
Вигляд
lead
А також про дружбу Януковича з Манафортом і розповідь колишнього мера Торецька про те, як він уникнув обміну

НАЦІОНАЛЬНІ ДРУЖИНИ

Після видовищного маршу центральними вулицями, 28 січня «прийняли присягу» близько 600 членів ГО «Національні дружини», заснованого ветеранами полку «Азов». Хто такі нові «дружинники», як вони планують захищати правопорядок на вулицях та на що мають право — розбиралося Громадське.

Дружини національного значення

ІНТЕРВ'Ю З ЕКС-МЕРОМ ТОРЕЦЬКА

Суд над 70-річним Сліпцовим — яскравий приклад того, в якому стані опинилася українська правова система — у ній де-факто існують обміни, водночас де-юре в кримінальному кодексі їх немає. Через це учасникам процесу доводиться маневрувати.

Колишній мер Торецька Володимир Сліпцов був серед тих, кого мали віддати так званій «ДНР» під час останнього великого обміну наприкінці грудня 2017-го. Але вже на місці він передумав. І сівши в автобус до журналістів, повернувся назад. Попри те, що його звинувачують у посяганні на територіальну цілісність та участі в терористичній організації.

«Я знав, що автобус за законом — територія України» — інтерв'ю з екс-мером Торецька, який відмовився від обміну

Фото: Громадське

СМЕТРЬ ЛЕОНІДА КАДЕНЮКА

Леонід Каденюк мріяв полетіти в космос ще зі школи. Він пройшов відбір — із 3 тисяч охочих обрали 9 людей. У свої 46 років Каденюк став першим в історії незалежної України космонавтом. Під час інтерв’ю він не завжди міг дібрати потрібних слів, щоб розповісти про те, що бачив крізь ілюмінатор, але був певен — без вищої сили не обійшлося.

Президенти України та США домовилися, що український космонавт полетить у складі команди космічного корабля «Колумбія» в середині 90-х. Тоді це був єдиний шанс українців, позаяк грошей на власну космічну програму держава не мала.

Леонідові Каденюку було 67. Він помер у Києві, залишившись наразі єдиним космонавтом незалежної України. Громадське зібрало його спогади про політ.

10 спогадів Леоніда Каденюка про космос

Фото: Олександр Назаров/Громадське

АМЕРИКАНСЬКА РОЗВІДКА БІЛЯ КРИМУ

Крим поступово перетворюється окупаційною владою РФ на фортецю. Природно, нашпигований зброєю та військовою технікою півострів цікавить Пентагон. А надто, що аеророзвідці США не заважають ані погодні умови, ані відстані — приміром, дрон Global Hawk може «бачити» на 200-300 кілометрів, отже, безпілотнику навіть не треба літати безпосередньо над територією, де ведеться розвідка.

Громадське з'ясовувало, які саме літальні апарати використовують американці для розвідки біля берегів Криму та яку інформацію вони можуть збирати

Очі «великого брата»: що означає повітряна «штурханина» між США та РФ

Фото: EPA/MC2 Eric A. Pastor/US Navy/Navy Media Content Service/HANDOUT

СТАТТЯ ПРО МАНАФОРТА

Теніс із Януковичем, тіньовий уряд в Україні, дружба та конфлікт з російським олігархом Дерипаскою, робота на ангольського бойовика й ліванського мільярдера, лікування у клініці та думки про самогубство. Це — нові подробиці життя Пола Манафорта, керівника виборчої кампанії Трампа, а раніше — консультанта Віктора Януковича й інших авторитарних політиків.

Ці деталі містяться у статті «Змова проти Америки» Франкліна Фоера, журналіста американського видання The Atlantic.

Він досліджує маловідомі подробиці роботи Манафорта в США, Україні та інших країнах.

Громадське публікує основні факти з матеріалу Фоера.

Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW

 

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини