Технології

ТОП-5 тижня: про вбивство правозахисниці, розчарування Кремнієвою долиною і нововведення на дорогах

6 січня, 2018 14:58
Технології/ТОП-5 тижня: про вбивство правозахисниці, розчарування Кремнієвою долиною і нововведення на дорогах
Зберегти
Вигляд
А також про те, як жителі Ма'їнськи судяться за свої домівки і як співпрацюють спецслужби країн пострадянського простору.

УБИВСТВО ПРАВОЗАХИСНИЦІ

29 грудня у Києві зникла юристка Ірина Ноздровська, яка  розслідувала справу про загибель своєї сестри унаслідок ДТП. 1 січня під Києвом у річці знайшли тіло Ноздровської. Поліція вважає це вбивство умисним

27 грудня, захист винуватця ДТП, у якому загинула сестра Ірини,  Дмитра Россошанського в Апеляційному суді Київської області майже добився його звільнення з-під варти за амністією. Однак суд ухвалив відправити справу на перегляд і продовжив йому арешт на 60 діб. Ноздровська особисто вела цю справу і повідомляла про погрози. 

Погрози, зникнення та великі справи: що відомо про вбивство правозахисниці Ноздровської​

Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське​

ЖИТТЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Громадське продовжує розповідати про людей у «сірій зоні», які не можуть потрапити до власник домівок, бо тепер там позиції військових. Ми поїхали до Мар'їнки, де близько 57 родин лишилися без житла, через що багато хто почав судитися з державою.

Дім, якого немає: Як жителі Мар'їнки судяться з Україною за своє житло

Фото: Громадське

ЗМІНИ У ПРАВИЛАХ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

З 1 січня 2018 року в Україні знизилася максимальна швидкість руху в населених пунктах: з 60 до 50 км/год. Дехто запанікував, зокрема у соцмережах повідомляли, що паралельно зросли і штрафи, і відповідальність за інші правопорушення. 

Що вже набуло чинності, а що лише у планах — Громадське детально аналізує зміни у правилах дорожнього руху.

Правила дорожнього руху: що змінилося​

Фото: Олександр Прилепа/УНІАН

ПОЛІТИЧНІ БІЖЕНЦІ В УКРАЇНІ

2017 рік запам’ятається історіями політичних біженців, яких Україна зустріла затриманнями. Громадське розповідало про трьох емігрантів: Жанару АхметНарзулло Охунжонова і Фікрата Гусейнова. Вони втекли із країн Середньої Азії через політичні переслідування, однак були затримані в Україні. Усім їм досі загрожує екстрадиція на батьківщину.

Чому Україна стала небезпечною для емігрантів із пострадянських країн і як їм обстоювати свої права? Громадське поспілкувалося з  правозахисником Максимом Буткевичем.

«Спецслужби пострадянських країн продовжують співпрацювати», — правозахисник про політичні переслідування​

Фото: Громадське

ВПЛИВ ТЕХНОЛОГІЙ У 2017-МУ

У 2017-му ми переконалися: Кремнієва долина може бути впливовішою за деякі країни, а рішення очільників ІТ-корпорацій, які мешкають довкола Сан-Франциско, можуть змінювати політику і суспільство у найвіддаленіших куточках світу.

Цьогоріч було чимало критики – не тільки на тлі скандалів щодо втручання хакерів у вибори в США, чи пропаганду. Особливо гостро постали світоглядні питання: чи справді винаходи тех-гігантів корисні для людства, який вплив вони мають і кому підзвітні? Про шлях від захоплення до розчарування — у підсумковому відеоблозі.

Світ у 2017: чому розчаровує Кремнієва долина​

EPA/PETER DaSILVA

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини