ТОП-5 тижня: кримчани проти «Артеку», НАБУ проти Холодницького, Манафорт проти Тимошенко
Читайте також репортаж із Західного берега річки Йордан та що роблять азовці на заводі «АТЕК»
СПРАВА ПРОТИ ХОЛОДНИЦЬКОГО
Упродовж місяця детективи НАБУ прослуховували кабінет головного антикорупційного прокурора Назара Холодницького. Для цього в акваріумі поруч із його робочим столом установили «жучки». Громадське дізналося, що саме детективи зафіксували на «плівках НАБУ».
«Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
СПЕЦРЕПОРТАЖ ПРО АЗОВЦІВ НА ЗАВОДІ «АТЕК»
23 березня Національна поліція за підтримки Нацгвардії провела обшуки на заводі «АТЕК», розташованому на 28 гектарах уздовж проспекту Перемоги та залізничної колії в центрі Святошинського району столиці.
Тоді слідчі дії проводилися зокрема й у приміщеннях, які займають кілька громадських організацій з так званого «азовського руху», створених на базі однойменного спецпідрозділу Національної гвардії. Під час обшуків їхні члени та симпатики, зокрема, угрупування з охорони громадського порядку «Національні дружини», влаштували мітинг та заблокували спецпризначенців на прохідній заводу.
Пізніше лідер партії «Національний корпус» та всього «азовського руху», позафракційний депутат Андрій Білецький назвав обшуки спробою репресувати та дискредитувати «націоналістичний рух».
Утім, події 23 березня — це лише епізод у конфлікті навколо права власності на «АТЕК». Конфлікті, в якому «азовський рух» уже понад три роки відіграє важливу роль, удаючись до політичних та силових методів, і навіть змінюючи сторону підтримки.
Червоні екскаваторники: що «Азов» робить на заводі «АТЕК» (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Фото: Богдан Кутєпов/Громадське
СПРОТИВ ПАЛЕСТИНИ
Сімнадцятирічна Ахед Тамімі — блакитноока світловолоса палестинка, яка стала новим символом спротиву ізраїльській окупації. Увага до її зовнішності невипадкова. Влада Ізраїлю навіть організовувала розслідування, щоб з'ясувати, чи справді ця дівчина не акторка.
Ахед від грудня 2017 року — під арештом. Її звинувачують у «нападі на ізраїльські служби безпеки» за те, що дала ляпаса ізраїльському солдатові в день, коли поранили її двоюрідного брата.
Франческа Боррі — відома італійська письменниця й журналістка, що спеціалізується на Близькому Сході. Упродовж року вона була єдиним західним кореспондентом в Алеппо.
Її книжки присвячені конфліктам у Косово, Палестині та Ізраїлі, війні в Сирії, перекладалися різними мовами. Під час одного з останніх репортажів на Західному березі Йордану, Франчека Боррі поспілкувалася з родиною Ахед Тамімі в поселенні Набі Салех, довкола якого триває давній конфлікт через сусіднє ізраїльське поселення. Цей матеріал вона передала для публікації Громадському.
«Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан
Фото: EPA-EFE/ABIR SULTAN
НОВІ ДЕТАЛІ У СПРАВІ МАНАФОРТА І ЯНУКОВИЧА
Прізвище Юлії Тимошенко мало з’являтися у словосполученнях зі словом «концтабір», щоб створити враження, що вона спонукає до створення концтаборів у країні. Споріднені теги на кшталт «Голокост» мали розганятися арміями ботів та тролів у соцмережах.
Таким був один з елементів стратегії Пола Манафорта — ключового іноземного консультанта Віктора Януковича — яку він розробляв спільно з піарником Аланом Фрідманом у 2011-2012 роках, щоб максимально відбілити образ тодішнього президента, затаврувавши водночас його опонентку антисеміткою і нацисткою.
Нова інформація щодо порад консультанта Януковича продовжує випливати через розслідування діяльності Манафорта під час передвиборчої кампанії Дональда Трампа у 2016 році, якою він опікувався.
Як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко — нові факти з розслідування The Guardian
Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW
БОРОТЬБА КРИМЧАН З АРТЕКОМ
З Ігорем Баришніковим зустрічаємося поблизу будівлі міського суду Алушти. Співголова громадського руху «Крим наш!» приїхав, щоб підтримати засуджених активістів — депутата Павла Степанченка і Олексія Назімова, головного редактора місцевої газети «Твоя газета», їм загрожує до 7 років ув'язнення.
Хоча адвокат потрібен і самому Баришнікову — він шукає його для громади містечка Гурзуф, яке представляє. Саме там розташований легендарний табір «Артек», з яким громада вступила в нерівний бій.
Незважаючи на те, що у 2014-му і Степанченко і Назімов підтримали анексію Криму, звинувачення в корупції місцевої влади — членів колишньої «Партії регіонів», які після окупації вступили до «Единой России» — не минулося дарма. Процес проти них сфабрикований, вважають адвокати, які також займаються справою кримських татар, звинувачених у справі Хізб ут-Тахрір.
Як співголова руху «Крим наш» бореться з «Артеком» — репортаж із Гурзуфа
Фото: Олександр Назаров/Громадське
- Поділитися: