ТОП-5 тижня: політтехнологи для Тимошенко, строк для Крисіна та лещата для Приазов'я
А також відкриття Чемпіонату світу з футболу в РФ, Азовська криза та День тата для незвичайних татусів
АМЕРИКАНСЬКІ ПОЛІТКОНСУЛЬТАНТИ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО
Восени 2017 року до Києва зі США прилетів політичний консультант Джордж Бірнбаум. За понад 25 років на ринку політичного консалтингу він допоміг здобути або зберегти владу таким суперечливим діячам, як угорський прем'єр Віктор Обран чи президент Азербайджану Ільхам Алієв. А у 2016-му — стати президентом США Дональду Трампу. Під час виборів працював у команді Баррі Беннетта — старшого радника Трампа, а відтак став партнером його компанії Avenue Strategies. Доки його колишній клієнт облаштовувався в Білому домі, Бірнбаум шукав собі нових.
До України він приїхав разом з колегою по Avenue Strategies 29-річною Владою Галан. Вона знає російську мову, адже народилася та провела дитинство в Одесі.
У Києві Бірнбаум і Галан вели перемовини з Юлею Тимошенко — головою партії «Батьківщина». У березні цього року компанія Avenue Strategies повідомила, що починає офіційно просувати імідж Юлії Тимошенко в США.
Утім, біографія американських консультантів свідчать: передусім вони спеціалізуються не на лобізмі, а на веденні виборчих кампаній. Водночас в Україні фактично розпочалася підготовка до президентських виборів, запланованих на 31 березня 2019 року.
Що відомо про американських політичних консультантів, і який імідж вони створюють клієнтам, — у матеріалі Громадського.
«Вони працюють»: чим допомагають Тимошенко політконсультанти Трампа та Орбана
Фото: Володимир Гонтар/УНІАН
ЮРІЄВІ КРИСІНУ ДАЛИ 5 РОКІВ ТЮРМИ
Схоже, Юрієві Крисіну, якого понад три роки судили за вбивство журналіста В’ячеслава Веремія у 2014 році, таки доведеться відсидіти у в’язниці.
В грудні Шевченківський суд столиці дав йому 4 роки умовно. Але 13 червня Апеляційний суд скасував це рішення, змінивши вирок на 5 років тюрми.
Юрій Крисін фігурує також у кількох справах щодо інших злочинів Майдану: викрадення й катування активістів у січні 2014-го та перешкоджання мирним акціям протесту.
Адвокати ще можуть оскаржити рішення Апеляційного суду в Касаційному.
У чому саме винуватий Юрій Крисін, як він затягував суди у справі Веремія та разом зі своїми адвокатами відверто саботував засідання — у матеріалі Громадського.
Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна
Фото: УНІАН
КРИЗА В АЗОВСЬКОМУ МОРІ
В українсько-російському конфлікті з’явився ще один фронт — Азовський. Наразі тут не стріляють, але вже нарощують військову присутність, не затримують українців — але вже перевіряють документи.
Росія перекидає до Азову десантні й ракетні кораблі з Каспію, прикордонна служба ФСБ в акваторії самого моря та Керченській протоці зупиняє судна, що прямують до портів Маріуполя й Бердянська — для перевірки бортів та ідентифікації екіпажу.
Затримки на рейсах — від кількох годин до кількох діб — дуже ускладнюють роботу українських підприємств не лише на узбережжі Азовського моря. Експерти наполягають: за масштабами дій це можна розцінювати як економічне придушення Росією українських портових міст.
Журналісти Громадського на власні очі побачили, як переживають кризу підприємства в Маріуполі, та як стартував курортний сезон у Бердянську.
Азовська криза: як Росія бере в лещата українське Приазов'я
Фото: Сергій Мокрушин/Громадське
ЯК РОЗПОЧАВСЯ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З ФУТБОЛУ В РФ
На вулицях — козаки-охоронці, глава сімейного комітету Держдуми закликає росіянок уникати небажаних контактів з іноземцями, а Рамзан Кадиров підвозить на тренування Мохамеда Салаха. Біля Лужників вивісили портрет Олега Сенцова. Але в країні — обмеження на «негативні новини». Так проходить у Росії Чемпіонат світу з футболу, який відкрили 14 червня.
«Тепер у нас вже з'являються жарти, що чемпіонат тільки розпочався, а за дві години встигли скасувати виправдувальний вирок Юрієві Дмитрієву, підвищити пенсійний вік [...], а нам іще місяць із цим жити», — сказала журналістка «Новой газеты» Надія Прусенкова в ефірі програми «Нині Вже», коментуючи скасування вироку історику й главі карельського Меморіалу.
На тлі відкриття Чемпіонату світу продовжується й голодування іншого в'язня Кремля — українського режисера Олега Сенцова.
Про акції на його підтримку, російські стадіони та особливості цьогорічного мундіалю — в матеріалі Громадського.
«Сьогодні я — вболівальник Сенцова»: як розпочався Чемпіонат світу з футболу в Росії
Фото: EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA
ТАТО МОЖЕ
В Олеся двоє маленьких синів, в Андрія — дві доньки та нещодавно народився син, а пан Роман — батько вже двох дорослих дітей, один з яких відомий український ЛГБТ-активіст Зорян Кісь.
Цього року День батька та Марш рівності від «КиївПрайду» відбуваються в один день — 17 червня. Саме тому ці троє татусів зустрічаються на дитячому майданчику вперше, щоб поділилися один з одним думками, чи батьківство — це свобода, як зрозуміти свою дитину і не зламати її, та як би вони відреагували на: «Тато, я... гей\буддист\анархіст».
Тато може: про батьківство, свободу та ЛГБТ
Обкладинка: Громадське, використані фото Олександри Чернової
- Поділитися: