ТОП-5 тижня: убивство активіста в Бердянську, італійці-найманці на Донбасі та напад на чиновницю в Херсоні

а також про те, чому стрімко дешевшає гривня і як в Африці розстріляли російських журналістів

УБИВСТВО ВІТАЛІЯ ОЛЕШКА

У Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ, а відтак потрапив у полон до самоназваної «ДНР».

Що сталося, і ким був загиблий — розповідає Громадське.

Убивство «Сармата»: що відомо про учасника війни на Донбасі та активіста Віталія Олешка

Фото: Ірина Паршина/УНІАН

ЗАГИБЕЛЬ РОСІЙСЬКОГО ЖУРНАЛІСТА В АФРИЦІ

31 липня стало відомо про загибель трьох росіян у Центральноафриканській республіці. Ними виявилися журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко й режисер Олександр Расторгуєв.

Росіяни знімали в ЦАР документальний фільм про ПВК «Вагнер» — це був спільний проект Центру управління розслідуваннями та Расторгуєва.

Головний редактор «Центру управління розслідуваннями» Андрій Коняхін повідомив ВВС, що загиблі справді були в ЦАР: «Позавчора ввечері вони виходили на зв'язок востаннє», — сказав він.

Загибель Джемаля також підтвердив його друг Максим Шевченко. Він сказав, що бачився з Орханом минулого тижня: «Він розповідав про плани поїхати в цю кляту Центральноафриканську республіку. Але я напевне не знав, поїхав він туди чи ні. Він людина, що не знала страху, тому міг туди поїхати».

За даними агенції Франс-пресс, яке першим повідомило про загибель росіян, у вбитих були прес-карти. Вони їхали зі столиці республіки Бангі до населеного пункту Бомбарі. Що саме там сталося, наразі невідомо.

Ким був загиблий у ЦАР журналіст Орхан Джемаль

Фото: Громадське

ЩО БУДЕ З КУРСОМ ДОЛАРА

Останнім часом важко було не помітити різке та несподіване зростання іноземних валют в обмінниках. А надто в розпал сезону відпусток, коли українці намагаються сповна відчути переваги довгоочікуваного безвізового режиму з ЄС.

Усього за 2 тижні вартість американського долара в банках зросла більш ніж на 4% — з 26,3 до 27,15 гривень. І валютний ринок, схоже, не збирається заспокоюватися.

Яка доля чекає на українську гривню в найближчій перспективі та чи є підстави для паніки — розбиралося Громадське.

Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Фото: Громадське

НАПАД НА ЧИНОВНИЦЮ В ХЕРСОНІ

Біля будинку Катерини Гандзюк, яку днями облили кислотою в Херсоні, досі працюють слідчі. Її водій уже встиг відновити авто, якому теж дісталося того ранку. Він привіз журналістів Громадського на місце нападу і розповів, як це сталося.

Про те, що Катерина працювала в міській раді, її сусіди дізналися лише тепер. Вони сподіваюся, що того, хто це зробив, покарають. Тим часом міністр Аваков уже заявив про затримання підозрюваного.

Жінку літаком перевезли на лікування до Києва, в неї опіки 35% тіла. Разом з нею до Києва вилетіли її батько та чоловік.

Громадське поїхало в Херсон, щоб поговорити з колегами, друзями та очевидцями про напад на Катерину Гандзюк.

«Він підбіг ззаду, ніби ховався в кущах» — репортаж з місця нападу на Катерину Гандзюк

ЗВ'ЯЗОК НАЙМАНЦІВ НА ДОНБАСІ ТА ІТАЛІЙСЬКОЇ ВЛАДИ

У ніч на 1 серпня італійські карабінери заарештували трьох людей і оголосили в розшук іще трьох. Їх звинувачують у вербуванні та фінансуванні найманців для проросійських сил на Донбасі.

Розслідування, яке триває з 2013 року, нарекли «Операцією 88» — через фашистське привітання «Хайль Гітлер!», яким підозрювані обмінювалися в телефонних розмовах. Більшість затриманих причетні до ульраправих правих сил Італії. Зокрема, до асоціації, пов'язаної з партією «Ліга», яка нині є частиною італійського уряду. У деталях справи, яка може сколихнути Італію, розбиралося Громадське.

«Операція 88»: що пов'язує найманців на Донбасі та італійську верхівку

Фото: facebook