Поліція затримала підозрюваного в замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Поліція затримала підозрюваного в замаху на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Проводяться невідкладні слідчі дії. В'ячеслав Аброськін, як керівник розслідування дасть інформацію в найближчу годину», — написав міністр у Twitter.

Адвокат Масі Найєм сказав, що глава МВС в межах таємниці слідства не мав права оприлюднювати цю інформацію.

«Це фантазії міністра. А якщо це не він, то що? Так не відбувається. Підозрюваних у цій справі може бути багато. Але вони швидко опублікували цю інформацію і все», — сказав Найєм.

Чи є затриманий людиною з фоторобота, який раніше склали журналісти, адвокат не знає.

За словами першого заступника керівника Національної поліції В’ячеслава Аброськіна, поліцейські проводять невідкладні слідчі дії для збору доказової бази щодо причетності саме цієї людини до нападу на Гандзюк.

«Результатом проведення комплексу оперативно-розшукових та слідчих дій стало встановлення та затримання саме в цей час особи, яка обґрунтовано підозрюється в скоєнні злочину відносно чиновниці Херсона. Зараз здійснюються невідкладні слідчі дії з метою збору необхідної інформації, доказової бази. Більш детальну інформацію ми зможемо надати трохи пізніше після проведення необхідних слідчих дій», – сказав Аброськін.

31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила у реанімаційне відділення

Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International висловило обурення повідомленнями про напад на Гандзюк.

1 серпня Гандзюк перевели у лікарню Києва. Під будівлею Міністерства внутрішніх справ кілька десятків людей вийшли на акцію «Покарати зло». Учасники заходу вимагали від правоохоронців ефективного розслідування нападів на журналістів та активістів. 

Також Гандзюк надали держохорону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

Ситуацію із нападами на інших активістів у регіонах Громадське проаналізувало в ефірі вечірньої програми «Нині вже».

Журналісти опублікували фоторобот нападника на херсонську активістку Гандзюк.

2 серпня Гандзюк погодилася співпрацювати зі слідством.

Поділитись: