А також про роботу розмінувальників на сході України, інтерв'ю з координатором омбудсмена та дискусія про шляхи врегулювання на Донбасі

СВІДЧЕННЯ МАРКА ЦУКЕРБЕРГА В КОНГРЕСІ 

Платна версія Facebook, політична цензура, регулювання інтернету та межі приватності. Про це Марк Цукерберг два дні свідчив у конгресі США, відповідаючи на питання конгресменів. Слухання прикували увагу всього світу — виступ президента Facebook став топ-подією, яка опинилася на перших шпальтах усіх західних медіа.

Слухання в конгресі були доволі напруженими. Цукерберг витримав тиск, утім, попри впевнений виступ, не дав чітких пояснень щодо найгостріших запитань, що стосувалися передусім безпеки даних. Не зміг або не захотів.

Громадське уважно стежило за виступами Цукерберга і пояснює, що необхідно знати за підсумками дводенних слухань.

Конгрес проти Facebook: що розповів Цукерберг американським законодавцям

Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW

ЕКСПЕРТИ ПРО ШЛЯХИ ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ НА ДОНБАСІ

Скільки міжнародних миротворців потрібно на Донбасі? За яких умов їхня місія буде успішною, а в яких випадках — може стати пасткою і лише заморозити конфлікт? Що потрібно, щоби бойовики гарантовано склали зброю? Якою має бути поліція в районі, де тривала війна, і як правоохоронці повинні взаємодіяти з військовими? Кому і як саме вирішувати, хто підпадає під амністію?

Усі ці питання Громадське поставило, певно, одним із найкращих фахівців у світі, що приїхали співпрацювати з українськими правоохоронцями — Рупертові Сміту, Вільямові Джеффрі та Джорджеві Андерсону

Про мир домовляються з ворогами, а не друзями: експерти — про шляхи і ризики врегулювання конфлікту на Донбасі

Ілюстрації: Таша Шварц

ПРОДОВЖЕННЯ ПРИГОД РИБАЛОК З «НОРДУ»

Звільнені рішенням судів ще 6 квітня, рибалки керченського сейнера «Норд» за довгі вихідні двічі намагалися повернутися до Керчі за допомогою російських дипломатів.

Однак українські прикордонники не визнають їхнього російського громадянства, а судно, найпевніше, коЮ нфіскують на користь держави.

Повернення блудних колгоспників: чому рибалки з «Норду» не можуть потрапити до Криму

Фото: Новости Керчи​

РОЗМІНУВАННЯ НА ДОНБАСІ

Зона бойових дій на Донбасі й територія навколо неї вважається одним із «найзабрудненіших» мінами та вибухонебезпечними предметами регіонів у світі.

Згідно з даними ООН, площа замінованих територій в Україні становить близько 700 тисяч гектарів, це майже як Чернівецька область. Громадське бачило, хто займається розмінуванням та як місцеві живуть поруч із небезпекою.

Розмінування Донбасу: життя, як на мінному полі

Фото: Богдан Кінащук/Громадське

ІНТЕРВ'Ю З ПАВЛОМ ЛИСЯНСЬКИМ 

Павло Лисянський довгий час керував «Східною правозахисною групою». Минулого тижня його призначили регіональним координатором омбудсмена в Донецькій та Луганській областях. Лисянський критикує новий закон про окуповані території, називаючи його «нападом на права людини», водночас його тепер уже керівник — омбудсмен Людмила Денісова, — ще будучи депутатом, підтримала цей документ.

Чи зможе новий координатор офісу Уповноваженої відстояти права людей перед силовиками, працюючи в одній команді з Денісовою, яку вважають наближеною до глави МВС Арсена Авакова? Чи вдасться повернути право переселенців голосувати та отримувати соцвиплати, живучи на непідконтрольних територіях, якщо його начальницю влаштовує й нинішня ситуація?

Громадське поговорило з Павлом Лисянським про те, чи продовжить він практику перевезення ув'язнених з непідконтрольної території, чи є порушення прав людини в законі про окуповані території, як там виплачувати пенсії та чи повинна українська влада відшкодовувати людям зруйноване житло на Донбасі?

«Закон про окуповані території — це напад на права людини», — координатор омбудсмена на Донбасі

Фото: Ілля Антонець/Громадське

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile