УКРАЇНА

ТОП-5 тижня: що треба знати про захист Януковича, допомогу звільненим із полону і про вакцинацію у світі

24 січня, 2018 13:00
УКРАЇНА/ТОП-5 тижня: що треба знати про захист Януковича, допомогу звільненим із полону і про вакцинацію у світі
Зберегти
Вигляд
lead
Читайте також, що зміниться з ухваленням нового закону про окуповані території та кримінальну історію, яка призвела до вибуху в нікопольському суді

ЗАКОН ПРО ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ

Верховна Рада ухвалила Закон про «Особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей». Документ авторства президента тепер очікує його підпису. Серед основних положень закону, зокрема, визнання окремих районів Луганської і Донецької областей тимчасово окупованими, а Росію — країною-агресором.

Ми пояснюємо, що саме зміниться для мешканців Донбасу з набуттям чинності закону, та як влада збирається повертати окуповані території.

Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу​

Фото: EPA-EFE/ALEXANDER ERMOCHENKO

ВИБУХ У НІКОПОЛЬСЬКОМУ СУДІ

В останній день осені 2017 у Нікопольському суді слухали справу про подвійне вбивство. Щойно суддя закрив засідання через чергову неявку адвоката, потерпілий кинув дві гранати в бік обвинувачених. Один з них згодом помер у лікарні, сам підривник загинув на місці. 

Громадське розбиралося, що передувало цій трагедії.

Вибух у нікопольському суді: чому це сталося? (СПЕЦРЕПОРТАЖ)​

Фото: Організація Прихист

ВАКЦИНАЦІЯ У СВІТІ

Робити чи не робити щеплення своїм дітям? Це запитання ставлять собі не лише українські батьки. Рух противників щеплень в останні роки набрав оберти й у кількох західних країнах. Які це матиме наслідки та як реагує держава? Де у світі вакцинація обов’язкова, а де — добровільна? І чи впливає це на кількість щеплених?

Як мотивують і карають противників щеплень у різних країнах світу​

Фото: EPA-EFE/SEBASTIAO MOREIRA

АДВОКАТИ ЯНУКОВИЧА

Чергове засідання у справі екс-президента Віктора Януковича, початок грудня. Адвокат Віталій Сердюк приносить до Печерського суду коктейлі Молотова, бруківку й дерев'яні палиці.

«Ці предмети використовувалися мітингувальниками для завдання тяжких тілесних ушкоджень іншій стороні протестів», — каже Сердюк під час засідання. За його словами, адвокати принесли коктейлі Молотова для проведення «експерименту» в суді.

Суддя закриває засідання та викликає поліцію: принесені коктейлі  «могли становити загрозу життю та здоров'ю присутніх в залі суду».

Суддя Світлана Шапутько просить Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури притягти до відповідальності адвокатів. У своєму рішенні зазначає: адвокати «систематично вживають заходи, направлені на затягування розгляду судового процесу», а також «порушують присягу адвоката України, правил адвокатської етики та неналежно виконують професійні обов'язки»

Це показовий приклад роботи команди адвокатів Віктора Януковича. І далеко не поодинокий.

Коктейлі Молотова, бруківка та поїздки в Росію: Хто і як захищає Януковича в суді​

Фото: В'ячеслав Ратинський/УНІАН

ЗВІЛЬНЕНІ З ПОЛОНУ БОЙОВИКІВ

7 грудня 2017 року 74 українців звільнили з полону самоназваних «ДНР» та «ЛНР». Окрім жінки, яка вирішила залишитися на непідконтрольній території зі своєю сім'єю, решту звільнених заручників привезли до Києва. Нині майже всі перебувають у відомчій клініці «Феофанія».

Куди діватися по закінченні лікування, більшість з них не знає. Чи планує держава допомагати звільненим з полону громадянам, і чи взагалі вважає, що повинна цим займатися, розбиралося Громадське.

Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»​ 

Фото: Анастасія Власова/Громадське

Більше про:
# ТОП-5
Пов`язані новини