Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко, який відповідав за судові процеси з Газпромом та представляв Україну на переговорах щодо транзиту газу, заявив, що уряд, наглядова рада та керівництво Нафтогазу порушують Трудовий кодекс, затримуючи йому премію.

За словами Вітренка, першу частину премії за стягнення з Газпрому 2,9 мільярда доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу мали заплатити ще наприкінці грудня 2019 року і це було прописано у трудовому договорі Вітренка з Нафтогазом. Однак через звернення уряду до наглядової ради Нафтогазу ці кошти затримали на більш ніж місяць.

«Якщо українці проти нерівності у доходах, а держава фактично відмовляється забезпечувати справедливий розподіл матеріальних благ, то я пропонував політичному керівництву країни поділити всі зароблені моєю командою гроші порівну між всіма громадянами України. Ця пропозиція залишається без відповіді», — повідомив Вітренко.

Він заявив, що уряд навмисне спекулює на питанні зарплат, прирівнюючи доходи міністрів та доходи професіоналів з державних компаній. Так, за словами Вітренка, справедливо прив’язати оплату праці міністрів до середньої зарплати в Україні, однак оплату праці менеджерів держкомпаній — до фінансових результатів, яких ці компанії досягли.

«Високопосадовці спеціально скидають докупи всі питання щодо зарплат в державному секторі — щоб приховати свою невідповідність займаній посаді», — заявив топменеджер Нафтогазу.

Він додав, що перемога Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі має надихати українців на боротьбу з «колоніальною політикою Росії», а влада має стимулювати таку боротьбу. Натомість влада затримує виплату винагороди керівництву Нафтогазу та «роздмухує скандал».

«Забирати чесно зароблене і «ділити» заради «народної» підтримки, замість того, щоб підвищувати рівень життя людей за рахунок проведення успішних європейських реформ — ми це вже проходили у 20х — 30х роках минулого століття за совєцької влади і ми маємо пам’ятати, до чого це веде», — додав Вітренко.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук звернувся до наглядової ради Нафтогазу з проханням поки не виплачувати топменеджерам компанії їхні премії доти, доки уряд не ухвалить «компромісне рішення».

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко повідомляв, що топменеджерам Нафтогазу мають виплатити майже 1% від отриманих від Газпрому 2,9 мільярда доларів. Станом на 14 січня 2020 року цих коштів ще не виплатили.

Премії Нафтогаз мають заплатити за отримання 2,9 мільярда доларів від Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

30 грудня 2019 року, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: