Президент США Дональд Трамп вирішив дати китайським власникам TikTok, компанії ByteDance, більше часу, щоб ті продали його американській компанії. Замість 45 днів, що раніше передбачав інший указ, тепер у неї є 90 днів.

Про новий указ Трампа пише CNBC.

«Є переконливі докази, які змушують мене думати, що ByteDance … може вдатися до дій, які можуть підірвати національну безпеку США», — зазначає Трамп у своєму новому указі.

Загалом цей документ, попри вимогу продати TikTok, є хорошою новиною для китайців, оскільки у них тепер є трохи більше часу, щоб розібратися з потенційною угодою.

Попереднє розпорядження передбачало, що якщо сервіс не продадуть, то з 20 вересня (через 45 днів з моменту підписання указу) в юрисдикції США забороняють будь-які операції з ByteDance.

Також останній указ передбачає, що ByteDance повинна знищити всі вої копії даних TikTok, прикріплених до користувачів з США і проінформувати Комітет з закордонних інвестицій в США (CFIUS), коли ці дані будуть повністю знищені.

У ByteDance вже відповіли на ці останні новини: «Як ми вже говорили раніше, TikTok люблять 100 мільйонів американців, тому що це дім для розваг, самовираження і спілкування. Ми хочемо і далі приносити радість сім'ям і давати можливість будувати кар'єру тим, хто творить на нашій платформі багато років».

Чому продають TikTok?

Цього вимагає Трамп. Своє рішення він пояснює тим, що TikTok автоматично фіксує велику кількість інформації про користувачів: геолокацію та історію веб-перегляду. Це, на думку Трампа, надає Комуністичній партії Китаю доступ до особистої інформації американців, що потенційно дозволяє китайським спецслужбам відстежувати американських чиновників.

Проте раніше керівники TikTok заперечували співпрацю з китайськими спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Раніше Microsoft підтвердив чутки, що деякий час гуляли на ринку: він справді веде перемовини про купівлю TikTok. За оцінками CNBC, сервіс обійдеться американській компанії в 10-30 мільярдів доларів.

У компанії обіцяють покращити захист персональних даних користувачів TikTok та зберігати дані американських користувачів лише у США, а з іноземних серверів їх видалити.

Що ще заборонив Трамп?

Торік Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei та ZTE потрапили у чорний список. У 2020 році Трамп повторно вніс компанії до переліку.

Заборону також пояснювали зв'язками з Комуністичною партією Китаю та китайськими спецслужбами. За даними ЦРУ, Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Так, у США заборонено користуватися обладнанням, яке виробляють Huawei та ZTE.

Поділитись: