Президент США Дональд Трамп повідомив, що продовжить період «перемир'я» у торговельній війні з Китаєм, яке мало закінчитися 1 березня, та не запроваджуватиме нових мит розміром 25% на китайський імпорт, загальна вартість кого складає 200 мільярдів доларів на рік.

Таке рішення Трамп ухвалив у зв’язку зі «значним прогресом у переговорах з Китаєм».

«Як результат цих дуже продуктивних переговорів як продовжую строк підвищення Сполученими Штатами тарифів, який раніше було призначено на 1 березня», — повідомив Трамп у своєму Twitter.

За його словами, китайська сторона пішла на поступки у питаннях торгівлі, а також захисту прав інтелектуальної власності. Раніше президент США гостро критикував китайські компанії за копіювання ними американських технологій при виготовленні смартфонів та іншої техніки.

Нову торговельну угоду між Китаєм та США мають підписати президенти двох країн. Трамп пропонував як потенційне місце для підписання угоди його резиденцію у Мар-о-Лаго, що в США. Водночас, перед підписанням фінальної угоди сторони мають затвердити її технічні характеристики.

Зокрема, у новій угоді мають бути вказані обсяги торгівлі між США та Китаєм різними групами товарів, розмір мит на ці товари, додаткові мита за порушення квот на постачання товарів. Окрім цього, новою торговельною угодою будуть регулювати питання щодо обміну технологіями та покарання за порушення прав інтелектуальної власності.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке закінчиться 1 березня 2019 року. Саме до того часу країни мають узгодити нову торговельну угоду. У разі, якщо цього не станеться, США продовжать запроваджувати нові мита на китайські товари.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Поділитись: