Технології

Трамп порадив Apple перенести виробництво з Китаю через загрозу подорожчання товарів

9 вересня, 2018 08:53
Технології/Трамп порадив Apple перенести виробництво з Китаю через загрозу подорожчання товарів
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп порадив корпорації Apple перенести виробництво з Китаю до Америки, аби уникнути подорожчання продукції після запровадження мита.

Президент США Дональд Трамп порадив корпорації Apple перенести виробництво з Китаю до Америки, аби уникнути подорожчання продукції.

Про це Трамп написав у Twitter.

Він застеріг компанію від зростання цін, яке може статися, якщо США запровадять більші мита на імпортовану з Китаю продукцію.

«Але є просте рішення, де буде НУЛЬОВИЙ податок та дійсно податковий стимул. Виробляйте свої товари в США замість Китаю. Почніть будувати нові заводи зараз», — заявив президент.

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 34 мільярди доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Пов`язані новини