Через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на інвесторів.

Через запроваджені тарифи, інвестори вимушені були переглянути доцільність та прибутковість сонячних електростанцій, панелі для яких виробляються в Китаї.

В той же час, в адміністрації Трампа відмовились прокоментувати ситуацію із відхиленням інвестицій у відновлювальну енергетику.

Минулого року інвестори у сонячну енергетику в США вклали близько 6,8 мільярдів доларів. Ця галузь працевлаштовує понад 250 тисяч осіб в США.

Напередодні стало відомо, що в американському штаті Каліфорнія зобовязали власників будинків встановлювати на дахах сонячні панелі.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше через торговельну політику по відношенню до Китаю, США запровадили низку візових обмежень для китайських громадян.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись: