Світ

США висунули низку вимог до Китаю для припинення торгівельних суперечок

4 травня, 2018 13:07
Світ/США висунули низку вимог до Китаю для припинення торгівельних суперечок
Зберегти
Вигляд
Сполучені Штати Америки висунули низку вимог Китаю на спільних переговорах щодо зменшення торговельної напруги між країнами.

Сполучені Штати Америки висунули низку вимог Китаю на спільних переговорах щодо зменшення торговельної напруги між країнами.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документ, який опинився у розпорядженні редакції.

Зокрема, США хочуть скоротити дефіцит торгівлі з Китаєм на щонайменше 200 мільярдів доларів до кінця 2018 року.

Також, Сполучені Штати висунули вимоги до захисту американських технологій та інтелектуальної власності. Так, Китай має припинити державну підтримку своїх технологічних компаній, що спеціалізуються на виробництві товарів з використанням американських технологій.

Також США вимагають від КНР зменшити імпортні тарифи на американські товари та прибрати нетарифні обмеження, зокрема квоти на ввезення товарів до Китаю.

Про поступки, на які готові піти в США у документі не йдеться.

Напередодні очільниця Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард повідомляла, що «торговельна війна» несе загрозу для економічного розвитку у світі.

За прогнозами економістів, «торговельна війна» між США та Китаєм може суттєво вплинути на ріст світових цін на сировину. Зокрема, ціни на нафту можуть впасти на 30%.

Свої прогнози щодо впливу загострення торговельних відносин між найбільшими світовими економіками раніше оприлюднили і в Європейському центральному банку. Так, за прогнозами ЄЦБ світовий ВВП може впасти на 1%, якщо обидві країни не сядуть за стіл переговорів.

Нагадаємо, що ввечері 5 квітня Дональд Трамп оголосив про намір розширити тарифні обмеження на 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Раніше Китай оголосив про намір запровадити 25% мита на 50 мільярдів доларів американського імпорту до країни у відповідь на аналогічні дії США.

Це рішення влада КНР прийняла у відповідь на рішення адміністрації Дональда Трампа запровадити додаткові митні обмеження на китайський імпорт в країну на загальну суму близько 50 млрд доларів. Напередодні, в Китаї запровадили аналогічні тарифи на 3 млрд доларів американських товарів, що ввозяться в КНР.

Крім цього, Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика та Канада.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Більше про:
# Китай
Пов`язані новини