Світ

Трамп прагне швидко закінчити торговельну війну з Китаєм, щоб стимулювати фондовий ринок — Bloomberg

Bloomberg
Світ/Трамп прагне швидко закінчити торговельну війну з Китаєм, щоб стимулювати фондовий ринок — Bloomberg
Зберегти
Вигляд
Президент США Дональд Трамп збирається найближчим часом укласти нову торговельну угоду з Китаєм та покласти край торговельній війні між двома найбільшими економіками світу. Так Трамп хоче стимулювати зростання на фондовому ринку США.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої джерела у Білому домі.

Зазначається, що наразі між делегаціями США та Китаю проходять торговельні переговори у Пекіні. За останніми даними, їх вирішили продовжити ще на 1 день.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Водночас, торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії Apple, Ford та інші.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці. За цей час вони обговорять подальше торговельне співробітництво.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Лідери G20 в Аргентині: як Трамп і Путін так і не «станцювали політичне танго»

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Пов`язані новини