Президент США Дональд Трамп, справу щодо імпічменту якого нині розглядає верхня палата американського парламенту — Сенат, — заявив, що не проти свідчень його головних радників перед сенаторами.

Про це, як повідомляє Associated Press, Трамп заявив на пресконференції в Давосі на Всесвітньому економічному форумі перед поверненням до Вашингтона.

«У нас чудова позиція», — заявив президент США журналістам. Він також додав, що його юридична команда робила «дуже хорошу роботу».

Окрім того, як передає інформагентство, Трамп заявив, що не проти виклику як свідків своїх соратників, зокрема ексрадника з національної безпеки Джона Болтона, державного секретаря Майка Помпео і виконувача обов’язків глави власної адміністрації Міка Малвені.

Напередодні, в ніч на 22 січня, Сенат після майже 13 годин обговорень ухвалив резолюцію, яка визначає правила проведення слухань у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.

Зазначимо, що запропоновані поправки щодо виклику деяких чиновників із команди Трампа були відхилені більшістю голосів у Сенаті, який контролюють республіканці. Зокрема, демократи хотіли вручити повістки для виклику виконувача обов'язків глави адміністрації Трампа Міка Малвені, його радника Роберта Блейра, працівника Адміністративно-бюджетного управління Майкла Дафі та колишнього радника Трампа з питань нацбезпеки Джона Болтона.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленським у липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу — і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.
  • 21 січня питання про усунення Дональда Трампа з посади почали розглядати в Сенаті США — верхній палаті американського конгресу. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile