Заступник помічника керівника з національної безпеки Адміністративно-бюджетного управління Марк Сенді повідомив, що через затримку допомоги Україні з органу звільнилися двоє працівників.

Про це він заявив під час закритих свідчень у справі імпічменту Дональда Трампа, повідомляє The Guardian.

У відставку пішли юрист і ще один неназваний чиновник Адміністративно-бюджетного управління. За словами Сенді, останній «перебував у відчаї через нерозуміння причини затримки [військової допомоги Україні]».

Також працівник АБУ додав, що 19 червня президент США запросив в Адміністративно-бюджетного управління інформацію про американську військову допомогу Україні. А в електронному листі від 12 липня, який він отримав, було написано, що Трамп особисто «розпоряджається затримати військову допомогу Україні» без пояснення підстав для такого рішення.

Марк Сенді додав, що після того, як він порушив питання про незаконність такої затримки, з нього зняли повноваження і передали іншому працівнику управління — Майклу Дафі, який відмовився свідчити перед Конгресом у справі імпічменту Трампа.

Також Сенді згадав імовірне порушення закону США про контроль за бюджетними витратами (Impoundment Control Act), який забороняє блокувати схвалену Конгресом фінансову допомогу.

Лише у вересні після розмороження американської військової допомоги Україні Сенді отримав пояснення такого рішення: мовляв, Трамп був занепокоєний тим, що інші країни так само не допомагали Україні, як США.

Оскільки американську військову допомогу розморозили 11 вересня, менш ніж за три тижні до завершення фіскального року в США, Міністерство оборони (Пентагон) не змогло надати повне заплановане фінансування. Там уже пообіцяли протягом найближчих тижнів передати Україні залишок військової допомоги.

Раніше стало відомо, що Адміністративно-бюджетне управління ухвалило рішення про затримку військової допомоги Україні 25 липня — у день телефонної розмови Володимира Зеленського й Дональда Трампа.

Адміністрація Дональда Трампа також повідомила, що планує зменшити видатки на фінансування НАТО, а зекономлені гроші можуть скерувати на інші воєнні потреби в Європі, включно з програмами фінансування України й Грузії, які знаходяться близько до Росії.

Нагадаємо, у США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • 13 листопада почались публічні слухання свідків у справі про імпічмент Трампа: так, вже засвідчила експослиня США в Україні Марі Йованович, директор із питань Європи Александр Віндман, колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile