Президент США Дональд Трамп скасував візит до Польщі, прикрившись ураганом, хоча насправді хотів таким жестом натиснути на президента Володимира Зеленського.

Про це заявив близький соратник особистого адвоката Трампа Лев Парнас в інтерв'ю MSNBC.

«Президент Трамп повинен був особисто зустрітися із Зеленським у Польщі. Але він використав ураган як виправдання. Це було не через ураган. А тому, що він злився, бо Зеленський все ще не зробив спроби й не доклав зусиль, щоб зробити оголошення (про розслідування щодо Байдена та розслідування втручання України у вибори — ред)», — стверджує Лев Парнас із посиланням на слова Джуліані.

Нагадаємо, Трамп мав приїхати на початку вересня до Польщі на заходи до 80-ї річниці Другої світової війни й там у нього була запланована зустріч з президентом України Володимиром Зеленським. Однак Трамп скасував поїздку, пояснивши це наближенням урагану до Флориди. Згодом стало відомо, що, скасувавши візит до Польщі, Трамп поїхав пограти у гольф.

Нагадаємо, 10 жовтня у США затримали двох бізнесменів, вихідців із Радянського Союзу, Ігоря Фрумана та Льва Парнаса за звинуваченням у незаконному походженні коштів, які вони пожертвували організації America First Action, що підтримує Трампа. Наразі проводиться досудове розслідування у справі.

Бізнесмени мали свідчити в Конгресі у справі імпічменту Дональда Трампа, але відмовилися прийти добровільно. Пізніше Парнас змінив свою думку і через свого адвоката Джозефа Бонді заявив про готовність співпрацювати з конгресменами.

Парнаса та Фрумана називають сполучною ланкою між адвокатом Дональда Трампа Рудольфом Джуліані й українськими високопосадовцями й вважають причетними до спроб чинити тиск на українську сторону в інтересах Трампа.

Як повідомляв BuzzFeed, обидва бізнесмени організовували зустріч адвоката Трампа з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, а також колишніми генеральними прокурорами Віктором Шокіним та Юрієм Луценком. Також Парнас був присутній на зустрічі помічника Зеленського Андрія Єрмака з особистим адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані на початку серпня.

За інформацією The New York TImes, Парнас попереджав новообрану владу України про призупинення військової допомоги з боку США.

Експослиня США в Україні Марі Йованович називала Парнаса і Фрумана причетними до інформаційної кампанії проти неї, яка завершилася її відставкою з дипломатичної посади. Крім того, бізнесменів підозрюють у можливому лобіюванні інтересів адвоката Трампа в газовій сфері. Під час свідчень у межах розслідування імпічменту Дональда Трампа Фіона Гіл — колишня старша директорка з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США — розповіла про намагання Фрумана та Парнаса вплинути на керівництво Нафтогазу.

Поділитись: