Президент США Дональд Трамп сказав турецькому колезі Реджепу Ердогану, що Вашингтон «працює» над екстрадицією проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара вважає відповідальним за підготовку держперевороту в країні.

Про це повідомив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу під час форуму в Досі (Катар).

За його словами, ситуацію навколо Гюлена лідери США і Туреччини обговорили на саміті «Великої двадцятки» в Буенос-Айресі, який пройшов з 31 листопада по 1 грудня.

Як зазначає «CNBC News», американські політологи вважають, що Гюлен може стати розмінною монетою у справі про вбивство саудівського журналіста Джамаля Хашоджі, в якому підозрюють наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана. Трамп відмовляється звинувачувати бін Салмана, бо вважає його цінним союзником на Близькому Сході. Туреччина займає протилежну позицію, але може пом’якшити її в разі екстрадиції Гюлена.

Проте сам Трамп у листопаді заявив журналістам, що не планує видавати Гюлена для таких цілей.

Глава МЗС Туреччини зазначив, що питання щодо Гюлена є основною проблемою у відносинах Анкари із союзниками по НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький «переворот»: уроки та наслідки

15 липня 2016 року влада Туреччини заявила про спробу державного перевороту. Тієї ночі в сутичках загинуло близько 250 людей — цивільних, путчистів, поліцейських.

Уперше в країні оголосили надзвичайний стан 20 липня 2016 року. Після цього режим НС подовжували кілька разів. 

Десятки тисяч турецьких журналістів, учителів, лікарів, військових та суддів потрапили до в’язниці, ще більше — позбулися роботи, оскільки їх звинуватили в причетності до спроби держперевороту.

Анкара вважає, що переворот організував рух проповідника Фетхулаха Гюлена (FETO), який проживає в США.

Як повідомлялося, 14 грудня Сенат США визнав відповідальним за вбивство журналіста Хашогджі наслідного принца Саудівської Аравії.

Раніше ЦРУ представило докази причетності саудівського наслідного принца до вбивства журналіста Хашогджі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Офіційним поясненням є те, що він помер після бійки. Саудівська влада не уточнює, ким були ті люди, з якими побився Хашогджі. Водночас, у справі затримали 18 осіб, які є громадянами Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile