Трамп відклав на півроку запровадження мит на європейські та японські авто
Президент США Дональд Трамп відклав запровадження мит на автомобілі, вироблені у країнах ЄС та Японії на 180 днів — до середини листопада 2019 року.
Про це повідомляє «Интерфакс».
Зазначається, що наразі Трамп ініціював торговельні переговори з Японією та ЄС щодо того, як усунути «загрозу економічній безпеці США» від імпорту автомобілів з цих країн до США.
Адміністрація американського президента розглядає можливість запровадити мита на автомобілі з ЄС та Японії у розмірі 25% від їхньої вартості. Це призведе до того, що ці автомобілі стануть на чверть дорожчими у США, а попит на них у цій країні має впасти.
Нагадаємо, що 11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.
Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.
Напередодні Трамп заявив, що Китай «зриває» торговельну угоду. У Китаї закликали США піти на зустріч в укладанні нової торговельної угоди.
8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.
Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.
Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії Apple, Ford та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.
- Поділитися: