Президент США Дональд Трамп вирішив відтермінувати запровадження на товари з Китаю нових мит, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів на рік.

Очікувалося, що нові мита почнуть діяти наприкінці цього тижня, проте Трамп вирішив відкласти заходи, пояснивши це прогресом у переговорах з Китаєм.

За словами Трампа, сторонам вдалося знайти точки дотику з важливих структурних питань, зокрема щодо питань захисту інтелектуальної власності, передачі технологій, а також щодо питань сільського господарства, послуг та валюти.

Крім того Трамп анонсував саміт з головою КНР Сі Цзіньпіном у США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Нагадаємо, що 17 вересня США запровадили мита на найбільшу порцію китайського імпорту, вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Невдовзі у Китаї відповіли, що запровадять мита на американський імпорт, вартість якого складе 60 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

11 грудня повідомлялось, що Китай готується зробити перший крок до деескалації у торговельній війні зі США. Зокрема, там погодились знизити мита на американські автомобілі.

Такий крок з боку Пекіна послідував після переговорів Трампа та президента Китаю Сі Цзіньпіня на саміті «Великої двадцятки» в Аргентині у грудні 2018 року. Лідери країн домовилися не запроваджувати нові мита на імпорт з обох держав у майбутні 3 місяці.

Поділитись: