Президент США Дональд Трамп планує заборонити роботу соціальної платформи TikTok на території країни.

Про це він сказав на борту літака Повітряних сил США, передає The Hill.

Американський лідер заявив, що може використати економічні важелі впливу або свої виконавчі повноваження, щоб заборонити цю мережу.

Він також заявив, що не підтримує придбання TikTok американськими компаніями. Перед цим у низці ЗМІ, зокрема Reuters та Bloomberg, з'явилися повідомлення про те, що Microsoft (компанія з США) веде переговори про купівлю TikTok у пекінської компанії ByteDance.

Видання вказує, що Трамп побоюється, що соцмережа збиратиме дані про американських користувачів і передаватиме їх китайській владі.

Представник TikTok відреагував на заяву Трампа та нагадав, що соцмережею користуються понад сто мільйонів американців, а також тисяча людей працює в команді TikTok у США.

Як повідомляє Reuters з посиланням на 2 джерела, китайський ByteDance вирішив розділити бізнес і продати частину у США, щоб соцмережу не закрили.

Держсекретар Майк Помпео виступав з подібними заявами на початку липня, заявлявши, що адміністрація Трампа розглядає питання заборони китайських додатків, включаючи TikTok, через проблеми національної безпеки.

Нагадаємо, 11 липня керівництво компанії Amazon випустило розпорядження для співробітників видалити додаток TikTok з усіх пристроїв, що мають доступ до корпоративної пошти. Потім, щоправда, заявили, що наказ був помилковим.

29 липня керівник TikTok Кевін Маєр оголосив про відкриття своїх алгоритмів для фахівців: так вони зможуть відстежувати модерацію контенту в реальному часі й переконатися, що «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

Раніше TikTok і ще 58 китайських додатків заборонила Індія на тлі зростання напруження між двома країнами. Приводом до цього став інцидент на спірній прикордонній території, внаслідок якого загинули щонайменше 20 індійських військових.

TikTok — це створений у 2017 році проєкт китайського стартапу ByteDance, соцмережа з короткими відео (15-60 секунд) з музикою на найрізноманітніші теми. В основному нею користується молодь.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення її встановили понад 2 мільярди разів.

Поділитись: