Президент США Дональд Трамп запропонував президенту Франції Еммануелю Макрону кращу торговельну угоду у разі, якщо його країна вийде зі складу ЄС.

Президент США Дональд Трамп запропонував президенту Франції Еммануелю Макрону кращу торговельну угоду у разі, якщо його країна вийде зі складу ЄС.

Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на свої джерела у Білому домі.

Під час візиту Макрона до Вашингтону наприкінці квітня, президенти розмовляли про торгівлю, зокрема про мита на сталь та алюміній, які запровадили США. На аргументи Макрона щодо скасування дії мит, президент США заявив: «Чому б вам не вийти зі складу ЄС?».

Трамп також повідомив, що у разі виходу Франції зі складу ЄС США змогли б укласти «набагато вигіднішу» двосторонню торговельну угоду.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: