Третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки раніше, у 2015 році, намагався отруїти речовиною з родини «Новачка» болгарського підприємця Омеляна Гебрева. Про це йдеться у розслідуванні The Insider та Bellingcat.

The Insider зазначає, що на болгарського бізнесмена Гебрева скоїли замах у квітні 2015 року.

Третій причетний, за версією журналістів, до отруєння Скрипалів — так званий Серій Федотов, відвідував Болгарію у ті ж дні, коли намагалися отруїти Гебрева.

24 квітня Федотов прилетів з Москви до курортного міста Бургас. Вилетіти назад до Москви він мав 30 квітня, утім вже 28 квітня опинився в турецькому Стамбулі, звідки й купив квиток до Москви. Раніше цього ж 28 квітня госпіталізували Гебрева, який втратив свідомість на зустрічі в Софії. Погано стало також його сину та одному з менеджерів. Усіх трьох госпіталізували з ознаками тяжкого отруєння.

Пізніше лабораторія Гельсінського університету, що спеціалізується на хімічній зброї, знайшла залишки двох органофосфатів, які свідчили — Гебрева намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, що належать до родини «Новачка».

Після виходу з коми Гебрев розповів Bellingcat і The Insider, що у травні його стан знову погіршився. Журналісти зазначають, що Федотов їздив у Болгарію у травні на три дні й знову повертався не прямим рейсом до Москви, який вже був заброньований, а полетів через Сербію.

Бізнесмен припустив, що може бути цікавим для Головного розвідувального управління Росії через те, що його компанія поставляла в Україну зброю або ж Росія могла претендувати на завод зброї, що знаходиться під контролем його компанії.

Раніше британська газета The Telegraph повідомляла, що третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки, людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов, не вилетів разом з Чепігою та Мішкіним з Великої Британії.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: