Третім підозрюваним в отруєнні екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля може бути росіянин Сергій Федотов. Британія незабаром може офіційного оголосити його у якості підозрюваного.

Про це повідомляє російське видання «Фонтанка», не вказуючи джерела.

За даними видання, у березні 2018 року Федотов відвідував Велику Британію, у той же час, коли там перебували Руслан Боширов та Олександр Петров — росіяни, яких Британія офіційно оголосила підозрюваними в отруєнні Скрипаля. За даними розслідувачів Bellingcat, справжні імена росіян відповідно Анатолій Чепіга та Олександр Мішкін, вони є працівниками спецслужб РФ.

Федотов, пише «Фонтанка», також був разом з Бошировим і Петровим у Празі в 2014 році — в той самий час, коли вони, за даними чеської преси, стежили за Скрипалем. «У січні-лютому 2014 року він здійснив подорож до Чехії одночасно з Олександром Петровим. Федотов, Боширов і Петров тоді користувалися закордонними паспортами 64-й серії з близькими номерами», — пише видання.

«Крім Праги, Києва, Мілана і Женеви Сергій Федотов мінімум три рази відвідав Лондон — в березні 2016- го, березні 2017 го та березні 2018 го. Останній раз він прибув до Великобританії 2 березня, як і Петров і Боширов, але іншим рейсом, а полетів 4-го, в день замаху, разом з ними. Ця інформація була у Скотланд-Ярду з самого початку, але з якихось причин її було вирішено притримати», — повідомляє «Фонтанка».

Журналісти зазначають, що Федотов у Лондоні «пересувався автономно».

За інформацією «Фонтанки», Федотов «ідеально підходить на роль третього підозрюваного».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.
Раніше, 26 вересня, The Insider і Bellingcat повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».
У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 
Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 
5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».
Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів
Російське видання «Новая газета» дізналося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ
26 вересня видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга.
Більше того, колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.
2 жовтня екс-охоронець Януковича попросив суд допитати його щодо генерала ГРУ Чепіги
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо
Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.
Поділитись: