Державне бюро розслідувань розслідує зникнення частини матеріалів із однієї зі справ щодо подій Революції Гідності.

Про це заявив директор ДБР Роман Труба, повідомляє LB.ua

Труба також наголосив, що 27 листопада призначить керівника підрозділу, який розслідуватиме зникнення матеріалів.

«Щодо справ Майдану — я розумію чутливість цього питання. Пройшло шість років. І я хотів би, щоби результат роботи слідчих, які їх розслідували, – обвинувальні акти – були скеровані до суду. Не в ДБР, а до суду. Пройшов великий проміжок часу, протягом якого потрібно було прийняти ті чи інші рішення», — додав очільник ДБР.

Він також запевнив, що «після направлення цих проваджень в ДБР не відбудеться їх зупинка»

«Тиждень тому я створив структурний підрозділ, і слідчі готові продовжити розслідування. Нова команда, новий аналіз кримінальних проваджень… У мене немає шести років. І я не хочу, щоб ще шість років ми розслідували ці провадження.

Я хотів би сформувати перелік питань, які виникають в експертів, суспільства до результатів розслідування. І дати на них відповідь», — заявив Труба.

Раніше генпрокурор Руслан Рябошапка висловив упевненість, що «три-чотири» дні паузи у розслідуванні справ Майдану не вплинуть на результати.

Нагадаємо, 21 листопада адвокатка родин загиблих на Майдані Євгенія Закревська оголосила, що починає голодування, поки поправку для продовження розслідування справ Майдану не ухвалить Верховна Рада. У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.

Раніше Закревська казала, що якщо не перевести слідчих, справи Майдану «передадуть у пустоту», попри те, що у ДБР вже створили новий підрозділ для розслідування справ Майдану.

Нагадаємо, 21 жовтня 2019-го генпрокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про створення департаменту процесуального керівництва (не плутати з досудовим розслідуванням) у провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку з протестами 2013-2014 років, а за два дні колишнього начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ, яке займалося справами Майдану, Сергія Горбатюка звільнили з Генпрокуратури.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile