Життя

TruCam’и, поліцейська академія та департамент розслідувань: головні досягнення Нацполіції (за версією глави Нацполіції)

Життя/TruCam’и, поліцейська академія та департамент розслідувань: головні досягнення Нацполіції (за версією глави Нацполіції)
Зберегти
Вигляд
lead
Протягом 2018 року до Національної поліції звернулись понад 8 мільйонів разів — удвічі частіше, ніж на початку її роботи 5 років тому. На думку глави відомства Сергія Князєва, люди стали значно більше довіряти поліцейським. Очільник Нацполіції провів щорічну прес-конференцію і розповів, якими досягненнями може похизуватися поліція за цей і які плани має на наступний рік.

Досягнення 1: Дорожня поліція і TruCam’и

Дорожню поліцію в структурі патрульної створили в Україні у 2017-му, цього року вона працює в 23 областях та охоплює понад шість тисяч кілометрів доріг, каже Князєв. З 16 жовтня на автошляхах установили спеціальні американські прилади TruCam, які вимірюють швидкість на відстані до 1200 метрів та призначені для фіксації її перевищень. Наразі використовують близько тридцяти приладів, однак, за словами Князєва, уже найближчими днями їх буде утричі більше, усі місця розташування TruCam'ів зазначатимуть на картах.

За два місяці використання приладів, поліція винесла уже 18 тисяч постанов за порушення дозволеної швидкості і додала бюджетові чотири мільйони гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фактів про старий-новий радар TruCam

Патрульні поліцейські із пристроєм вимірювання швидкості TruCam у Києві, 16 жовтня 2018 року    

СОФІЯ ОМЕЛЬЧЕНКО/ГРОМАДСЬКЕ

Досягнення 2: Більше поліції територіальним громадам

Цього року запустили новий проект, спрямований на надання якісних поліцейських послуг у невеликих населених пунктах – «поліцейський офіцер громади». Його вже протестували на Дніпропетровщині і презентували 62-м головам територіальних об’єднань, 60 із них — зацікавились.

Ідея така: поліцейський буде мешкати на території громади і вирішуватиме проблеми на місці. За словами Князєва, перших результатів проекту варто чекати в середині 2019-го року, коли перші офіцери виїдуть на місця після відбору та навчань. Разом з ними працюватимуть групи реагування поліції. Зараз щодобово на службу заступає 900 таких груп, також тисяча нарядів поліції у містах. Їхню кількість наступного року обіцяють збільшити до 1200.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Виникла необхідність у підрозділах з іншою психологією», — заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Досягнення 3: Поліція діалогу, спеціального призначення і патрульна

В Україні створили так звану «поліцію діалогу». Таких підрозділів уже існує 8 — у великих містах. Призначення такої поліції — налагодження комунікації із учасниками масових заходів та деескалація можливих конфліктів. Коли треба було знизити напругу без демонстрації сили, залучали підрозділи ТОР (тактико-оперативного реагування). Цьогоріч до них відібрали понад 500 поліцейських, яких готували за міжнародними стандартами.

Також завершили формувати підрозділи КОРД (корпус оперативно-раптової дії), які тепер є у кожному регіоні України. Для них закупили нове озброєння: замість автомату Калашникова, тепер — близько 300 гвинтівок українського виробництва Z15. Мережу патрульної поліції теж продовжили розширювати: тепер вона є і в Ковелі на Волині, в Ізмаїлі Одеської області, в селі Чайки Київської області та на Херсонщині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тактик: історія патрульного

Поліцейські діалогу під час Маршу рівності «Київ Прайд» у Києві, 16 червня 2018 року   

Ілля Антонець/ГРОМАДСЬКЕ

Досягнення 4: Новинка року — Департамент стратегічних розслідувань

Цього року створили Департамент стратегічних розслідувань, який займатиметься організованою злочинністю. Його функції — документування та розробка плану протидії — від так званих злодіїв у законі та лідерів злочинних угруповань до транснаціональних злочинних груп. Департамент контролюватиме стан розслідувань справ злочинних угрупувань, напрацьованих за останні роки. Також буде проводити стратегічний аналіз діяльності злочинних угруповань та прогнозувати їхні напрямки діяльності.

Досягнення 5: Поліцейська академія

Цьогоріч запустили Академію патрульної поліції, і навіть випустили майже 700 поліцейських. Курси підвищення рівня підготовки пройшли майже 65 тисяч поліцейських, з них 241 правоохоронець навчався за кордоном, зокрема керівництво Нацполіції. Сам Князєв пройшов навчання у місті Орландо у США, де зібралися керівники усіх поліцейських управлінь Америки, а також 96-ти інших держав. За рік на службу прийняли майже 6,5 тисяч поліцейських і 1800 випускників ВНЗ, яких призначили до поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 трендів, що визначатимуть розвиток поліції в Україні

Канадські поліцейські та випускники Академії патрульної поліції перед початком урочистої церемонії ювілейного, п’ятого, випуску курсантів академії у Києві, 19 жовтня 2018 року   

Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Трохи статистики:

Загалом за рік в Україні зафіксували 455 тисяч кримінальних правопорушень, це на 34 тисячі менше, ніж торік.

 • розбійні напади — 2012 (найнижча кількість на останні 6 років, 1512 розкрито),
 • крадіжки — 227 тисяч (на 27 тисяч менше, ніж у 2017, розкрито 85 тисяч)
 • пограбування — на 4 тисячі менше, половина з них розкрита,
 • незаконне заволодіння транспортними засобами — 6200 (на 2 тисячі менше),
 • умисні вбивства —1407 (1285 вбивць знайдено),
 • незаконне володіння зброєю та боєприпасами — 1817 випадків,
 • торгівля людьми — 21 злочинну групу викрито (серед потерпілих 135 — жінки, 160 — чоловіки, 28 дітей),
 • кіберзлочини — 6 тисяч випадків,
 • незаконний обіг наркотиків — викрито 64 організовані групи,
 • хабарництво — 1800 випадків (на суму понад 60 мільйонів гривень)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 затриманих, 367 допитів, 9 обшуків і 20 експертиз: що розповів глава Нацполіції про справу Гандзюк

Що Нацполіція збирається робити наступного року?

 • У 2019 році в Україні планують продовжити розбудову водної поліції, зокрема створити ще у 7 містах нові підрозділи водної поліції. Вони будуть забезпечені сучасними плавзасобами та взаємодіятимуть з підрозділами повітряної підтримки
 • Також планують створити окремий повітряний підрозділ поліції. Відповідно до угоди урядами України та Франції, Нацполіція отримає 145 гелікоптерів Airbus. Головною функцією нового підрозділу буде доступ до важкопрохідних місць, а також здійснення аеромедичної евакуації.
 • Ще Нацполіція має намір перейти від паперового документообігу до електронного і «продовжити розвиток інформаційної інфраструктури відомства».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Раніше злочинність була без гранат» — інтерв'ю з очільником Національної поліції

Пов`язані новини