Саудівська Аравія продала будівлю свого консульства в Стамбулі, де минулого року загинув саудівський журналіст Джамаль Хашогджі.

Про це повідомляє турецький телеканал Haberturk TV, пише Аljazeera. Офіційного підтвердження наразі немає.

За даними телеканалу, будівлю, розташовану в висококласному кварталі Стамбула, продали півтора місяця тому незадекларованому покупцеві за третину вартості.

«Нова будівля для консульства вже придбана у районі Сарієр, де також розміщується консульство США», — зазначає телеканал, не надаючи жодних джерел.

Офіційний представник міністерства закордонних справ Туреччини на умовах анонімності сказав виданню Middle east eye, що у них немає інформації, яка підтверджувала б продаж.

Уряду Саудівської Аравії необхідно було б отримати дозвіл у міністерстві закордонних справ на продаж.

Крім того, за даними телеканалу, саудівці намагаються продати офіційне місце проживання генерального консула, розташоване впритул до консульства. Але вони ще не змогли знайти жодного покупця. Саудівська Аравія не мала генерального консула у Стамбулі з минулого жовтня. Однак консульство почало пропонувати візові послуги одразу після вбивства Хашогджі.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

До цього Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

На початку березня 2019-го Інтерпол оголосив у розшук 20 людей з метою їхнього арешту та екстрадиції у зв'язку із вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: