Війна / Донбас

У 2018 ОБСЄ не була впевнена в успішності свого об'єднання з ООН на Донбасі — UA:Ukraine Analytica

Громадське
Війна/Донбас/У 2018 ОБСЄ не була впевнена в успішності свого об'єднання з ООН на Донбасі — UA:Ukraine Analytica
Зберегти
Вигляд
У 2018 році Організація з безпеки та співробітництва в Європі була невпевнена в успішності свого об'єднання з Організацією Об'єднаних Націй в межах миротворчої місії на Донбасі. А в 2019 про це об'єднання йдеться у плані, озвученому представником ОБСЄ Мартіном Сайдіком.

Про таку суперечність у позиції ОБСЄ зазначила головна редакторка UA:Ukraine Analytica Ганна Шелест в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Ще десь рік тому саме представники ОБСЄ в Україні говорили про те, що вони не впевнені в успішності об'єднання ОБСЄ та ООН в межах однієї миротворчої операції. Тобто тоді сумніви були саме з боку тієї організації, яка сьогодні пропонує ці зусилля об'єднати», — сказала Шелест.

Вона зазначила, що як експертці, їй було б цікаво почути, чому саме змінилася позиція ОБСЄ щодо об'єднання з ООН на Донбасі.

Про новий план щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, який ймовірно, замінить Мінські домовленості, заявив спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактній групі Мартін Сайдік в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung. Натомість в Україні заявили, що знають про цей план лише зі ЗМІ.

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПЛАН ЧИТАЙТЕ: Представник ОБСЄ в Мінську пропонує «вихід з глухого кута» на Донбасі. План передбачає вибори під наглядом ООН

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ексклюзивне інтерв'ю Громадського з Волкером: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили».

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер повідомив Громадському, що, на його думку, Росія чекатиме закінчення виборів в Україні, перш ніж розв'язувати питання миротворчої місії ООН на Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Але є одне але»: що означає заява Путіна про миротворців на Донбасі

Пов`язані новини